Magazin

Sezen gizli hastalığını anlattı

Sezen gizli hastalığını anlattı

Sanatçı Sezen Aksu, herkesten gizlediği ve aylardır objektiflerden kaçmasına neden olan hastalığının ölümcül "coushing sendromu" olduğunu açıkladı.

Aksu, İnternet sitesinde yaptığı açıklamada, hastalığının en büyük belirtisinin, kortizona bağlı aşırı yağlanma nedeniyle "moon face", yani "ay yüz" olduğunu ve bel-baş arasında yağ yastıkçıkları tabir edilen geçici doku deformasyonları oluşturduğunu belirtti.

Hastalığının tamamen geçtiğini bildiren Minik Serçe, "bu süreç sırasında değil estetikçiye, dişçiye bile gitmenin yüzde yüz yasak olduğunu" söyledi.

Hıncal Uluç'a çok kızgın
Sezen Aksu'yu hastalığı hakkında açıklama yapmaya Hıncal Uluç'un yazısı neden oldu. Uluç, "Doktorları izin vermediği halde yaptırdığı iğnelerle dünyanın en anlamlı yüzünü plastik maskeye çeviren Sezen, sahnede ışık gölge oyunları ile durumu idare ediyor ama yakın fotoğraflardan fena halde korkuyor" diye yazdı.

Aksu, Uluç'un bu yazısı üzerine yanıt olarak yaptığı açıklamanın sonunda "Arkadaşlığımız niye bitti biliyor musun?.. Bildiğin halde, bu durumu başka türlü kullanabilecek kadar şeytanına yenildiğin için. Benim hiç kimseyi kandırmaya kalkışmayacak kadar akıllı ve saygılı biri olduğumu unuttuğun için" dedi.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 21.08.2004
424
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.