Magazin

Sezen Aksu'nun şaşkın hırsızları!

Sezen Aksu'nun şaşkın hırsızları!

Sezen Aksu'nun villasını soyan hırsızlar, evin Aksu'ya ait olduğunu içeriye girdiklerinde anlamış.

sezen aksu

İZMİR’de bir çok evin yanı sıra Karaburun ilçesinde de ünlü sanatcı Sezen Aksu’nun villasına girip hırsızlık yapan şebekeye yönelik operasyonda gözaltı sayısı 8’e yükseldi. Polisin çökerttiği hırsızlık şebekesi elemanlarının, evin Sezen Aksu’ya ait olduğunu içeriye girdikten sonra anladıkları öğrenildi.

Kentin çeşitli semtlerinde yaşanan hırsızlık olayları sonrasında Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı. Ekiplerin araştırmaları sırasında şebeke elemanlarının kullandığı otomobillerden birisinin plakası belirlendi. Yol kontrolleri sırasında da bu otomobilin durdurulmasıyla içerisinde çalıntı olduğu ve ünlü markalara ait içki şişeleri bulundu. Otomobilde gözaltına alınan iki zanlı, polisteki ifadelerinde hırsızlıkları kabul ederek karıştıkları şuçları tek tek anlattı. Bunun üzerine başlatılan operasyonda, M.K., M.K., F.A. ile yaşı küçük olan O.A. yakalandı.

GÖZALTI SAYISI ARTTI
Operasyonu genişleten polisin şebeke üyelerine yönelik yeni operasyonlarıyla gözaltı sayısı 8’e çıktı. Bu arada çalıntı malları satın aldıkları belirlenen bazı işyeri sahipleri de gözaltına alındıktan sonra ifadeleri alınıp savcının talimatıyla serbest bırakıldı. Hırsızların gösterdiği 14 ayrı adresteki aramalar sırasında, ünlü sanatcı Sezen Aksu’nun villasından alındığı belirlenen iki LCD televizyonun da aralarında bulunduğu çok sayıda elektronik malzeme ele geçirildi.

DUVARDAKİ RESİMLERDEN ANLAMIŞLAR
Hırsızların verdiği bilgiler sırasında Sezen Aksu’nun villasına girdikleri anda yaşadıkları şaşkınlık da ortaya çıktı. Güvenlik görevlisinin rahatsızlanarak işe gitmediği gün lüks villanın penceresini zorlayıp açarak içeriye giren hırsızlar, duvardaki resimlerden evin Sezen Aksu’ya ait olduğunu anladıkları an büyük şaşkınlık yaşadıklarını söylediği öğrenildi. Gözaltındaki zanlıların sorgularının devam ettiği, ifadeler doğrultusunda yeni gözaltıların da yaşanabileceği bildirildi.

Yayın tarihi: 03.03.2012
590
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.