Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Serena bu kez abarttı

Serena bu kez abarttı

Serena Williams, sezonun son Grand Slam'inde giydiği kıyafetlerle gündeme oturdu. Tasarımlarını kendisinin çizdiği yeni kıyafetleri abartılı bulundu.

ABD'li ünlü tenisçi Serena Williams, kortlardaki başarısı kadar kıyafetleriyle de dikkat çekip ilgi odağı olmayı sürdürüyor. Giydiği kıyafetleri kendi tasarlayan Serena, sezonun son Grand Slam'i olan ABD Açık'ta adeta defile yaptı. İlk turda giydiği kot etekle dikkat çeken Serena, ikinci turda vatandaşı Lindsay Lee-Waters ile yaptığı ve 6-4, 6-3'lük setlerle kazandığı mücadelede daha çarpıcı bir kıyafetle korta çıktı.

Nike markasının amblemini taşıyan mont, atlet ve kalçalarına yapışan şortun altına, kortlarda ilk kez görülen uzun botlar giyen Serena Williams, bu kez ilgi çekmekten çok şaşırttı. Kendisini sadece sporcu değil, aynı zamanda şov yıldızı da saydığını söyleyen Serena, kıyafetleri için 'Sanırım herkes sevdi. Çünkü farklı ve hoş bir dizaynı var' dedi. Giydiği kıyafetlerle kortta farklı bir görüntü sergileyip göz kamaştıran Serena'yı Türk tenis dünyasının ünlü isimleri değerlendirdi. İşte yorumlar:

Çok estetik bulmadım
Engin Kratzer (Hürriyet Yazarı)
Özellikle kadın tenisçiler, kortta giydikleri kıyafetlere çok önem gösteriyor. Tenisçiler için moda, izleyicilerin hatırında kalan çok önemli bir imaj unsuru oluşturmakta. Bunun en güzel örneklerinden biri de Serena Williams. Serena, giyeceği koleksiyonu kendi belirliyor. Hatta bu seneki ABD Açık'ta bana göre çok estetik görünümde olmasa bile dar giysilerden hoşlandığını sergiledi. Yüzündeki makyaj da eksik olmuyor. Hatta oyun arasında Louis Vitton çantasından kocaman iki küpe çıkartarak kulağına taktı. Bu takım taklavatla tenis oynayabiliyorsa bravo.

Kortlar sirke dönecek
Duygu Akşit Oal (Milli Tenisçi-Antrenör)
Serena'nın ki özel bir durum. Kendi dizayn ettiği kıyafetleri giyiyor. Bence kendisi öyle hoş gözükmüyor. Eğer böyle giderse kort sirke döner gibi geliyor. Herhalde kendini rahat hissediyor ki öyle giyiniyor. Normal standardın üzerinde bir kıyafet ve garip. Zaten onun yapmak istediği de o, dikkat çekmek. Kortta kot etek giydiğini gördüğümde onu bile yadırgamış, 'Abarttı' demiştim. Bu kıyafet hoş değil, tenise yakışmıyorum.

Tenis pazarlamaya dönüştü
Gülberk Gültekin (Milli Tenisçi)
Tenis o kadar değişmeye başladı ki, eğer kendisini rahat hissediyorsa o kıyafetle oynasın. Şimdi ilk turda maçlar kolaydır, ancak zorlaşmaya başlayınca, kıyafet etkiler. Sadece tenis değil, bir çok spor pazarlamaya dönüştü. İnsanlar kendini pazarlıyor. Bu da onu gösteriyor. Bence güzel durmuyor ama bu markalar arası savaşın eseri. O da cesur davranıp giyiyor. Daha önce de Andre Agassi rengarek giyiyordu, önce yadırgayanlar vardı, şimdi yok. Bu bir akımın eseri ama ne kadar gider bilemiyorum.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 03.09.2004
476
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.