Magazin

Seray Sever 'detone' oldu, hayatı değişti

Seray Sever 'detone' oldu, hayatı değişti

Şarkı söylerken detone olduğu için alaya alınan Seray Sever'in bu sayede kısmeti açıldı. Şimdi klipler çekiyor, dizi teklifleri alıyor üstüne bir de filmde oynuyor.

Seray'ın fotoğrafları sağda

Seray Sever isimlihanım televizyonda feci detone bir durumda şarkı söylüyor. Bütün millet onunla dalga geçiyor.

Sanırsınız gitti karizma, kariyer filan hikâye oldu. Heyhat ki, burası Türkiye. Bu olaydan sonra Sever'in bahtı bir açıldı, sormayın. Bir filmde oynuyor, sürekli dizi teklifleri alıyor, albüm deseniz tıkırında. Kendisine, 'milli piyango bileti alın, at yarışı oynayın ya da bana tüyo verin' dedim.

Ne oldu da böyle oldu?
Evet en büyük hayalim gerçekleşti. Ben orada bir strateji hatası yaptım. Biz ilk başta çok başarılı bir prodüktörle yola çıktık. Fakat onunla yürümedi. Sonra her şeyi ben karşıladım ve Çelik prodüktörlüğünü yaptı. Hangi parça nereye konacak, ne nerede olacak, düzenlemeler nasıl olacak, her şeye o karar veren o oldu. İzel okumaları yaptı. Ve biz bu işi yaptık. Çok da güzel bir sunum ortaya çıktı. Yalnız bizim yaptığımız bir hata oldu.

Bir magazin programı için stüdyoya geldiler. Orada kulaklıktan yüksek volumlü müzik duyuyordum, sesimi duymuyorum orada. Ajda Pekkan da olsa söyleyemezdi. Bir de bunu yapan arkadaşlar, bir buçuk ay sonra ve tam albüm çıkarken görüntüleri yayımlayarak kötü niyetli davrandılar. Onu izlediğimde kulaklarımı kapatıp yüzümü yorganın altına falan soktum. Millet bana diyor ki 'ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu?', evet duymuyordum. Ve çok üzüldüm.

Dünyanız yıkıldı tabii...
Yıkıldı tabii ama öldürmeyen darbe uzun yaşatırmış derler ya. Ben ondan sonraki dönemde hırslandım. Çünkü baktım Türkiye'de Bülent Ersoy'undan en basit manken kızına kadar, herkes çıkıp benimle ilgili yorum yapıyor. Ve ben çok sinirlendim ve beni Çelik durdurdu. Dur dedi sen yaptığın işle zaten en güzel cevabı verdin.

Nedir bu Çelik, ikide bir ondan söz ediyorsunuz.
Çelik benim eski sevgilim. 10 yıl önceki erkek arkadaşım ama şu anda prodüktörüm. Çok da sevdiğim bir insandır. O da işini çok ciddiye alan biridir. Kendi albümlerininkini yapmış ama başka bir insana ilk defa albüm yapıyor. Beni seçme sebebi, benim çalışkanlığımı ve işe saygımı biliyor. Bu işteki hırsımı biliyor. İzel de Çelik de sesimi ve kulağımı çok iyi biliyorlar. İnanmasalar bu albümü yapmazlar.

Sonra kısmetiniz açıldı ama.
Evet teklifler geldi. Albümü yerdiler ama televizyoncuyum ben. Televizyon programları için çok teklif geldi. Kısmet açıldı, bana kötülük yapmaya çalıştılar sonunda böyle oldu. Bir de beni hırslandırdılar. Şimdi daha hırslı çalışıyorum sahnede iddialı bir hale geliyorum. Çünkü bugüne kadar yaptığım hiçbir işte geri adım atmadım. Bu kız 14 yıl sunuculuk yapmış, dizi oyunculuğu yapmış, tiyatroda oynamış...

Ekonomi bölümü mezunuyum ben biliyorsunuz, Boğaziçi'nden. Fakat bunu daha iyi yapabilmem lazım diye üç tiyatro oyunu yaptım, iki filmde oynadım. Bugünlerde bir film çekiyorum. Refik Erduran'ın romanı 'Azrail'in Eceli' diye, çok hoş bir film çekiyoruz. Ayrıca Ali Atıf Bir'le bir senedir program yapıyorum. Ben şu son bir senemi para değil kariyer kazanmaya ayırdım.

Kazandığım tüm parayı albümüme yatırdım. Müthiş bir destek de oluştu, yani hiçbir insanın üstüne bu kadar gidilmedi. Türk halkı bana acımaya başladı. 'Niye öyle söylüyorsunuz sanki herkes herkes çok mu iyi şarkı söylüyor' demeye başladılar.

Bildiğim kadarıyla aşk hayatınız bu kadar hareketli değil.
Doğrudur. Enerji fazlam var diyebilirim. Aşk hayatımda bir hareketim yok, işkolik bir kadınım galiba. Evlenmek de istiyorum ama. Bu hayatta benim erkeklere çok güvenim yoktur, belki de kendime bu kadar güvenli olma ihtiyacım buradan doğuyor. İnsanlara çok güveniyordum ben, bu son olayda maskeler düştü. Ama hakikaten kendim gibi bir erkek bulsam hiç düşünmem, evlenirim. Ben dürüst adam arıyorum. Yüksek aşklar olsun istemiyorum. Böyle düşünüyorum, bu yüzden işime saldırıyorum. Hiç değilse işime harcadığım enerji bana dönüyor, değil mi?
Hızır Tüzel / Radikal
Yayın tarihi: 10.04.2006
550
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.