Magazin

‘Sen meme kanseriyle top gibi oynarsın’

‘Sen meme kanseriyle top gibi oynarsın’

Göğüs kanserine yakalanan Deniz Uğur, sitesinde duygularını anlattı: Arkadaşlarım bana ‘sen meme kanseriyle top gibi oynarsın’ diyorlar. Doğru söylüyorlar. Saçlarım dökülecek kaygım yok. Ne çalışmaktan, ne de eğlenmekten vazgeçmeyeceğim...

deniz uğur

‘Adını Feriha Koydum’ dizisinde Vahide Gördüm’den sonra göğüs kanserine yakalanan ikinci oyuncu Deniz Uğur’un hastalığı sanat camiasını sarstı. 38 yaşındaki oyuncu, kanser haberini ilk aldığı dakikadan itibaren neler hissettiğini kişisel sitesi denizugur.com adresindeki ‘Amazon’ başlıklı yazısında anlattı.

İşte o yazıdan pasajlar:

- O gün setteyken doktorumdan telefon geldi Koordinatörümüz Batu’yla göz göze geldik. O, çıkacak pataloji raporunu beklediğimi biliyordu Telefonun diğer ucunda bana gerekli açıklamayı yapan doktor sözünü tamamladıktan sonra, başımı salladım... Batu anladı... Hiç adeti olmadığı halde bir sigara yakıp dışarı çıktı.. Stresini anlıyordum... Beni çok sever. Ayrıca, aynı sette iki oyuncuya peş peşe meme kanseri teşhisi konulması da şaka gibiydi Ama tabii ki “biz bunu da aşacaktık”.

- Bu süreçte, haberi alanların tümü bana aynı cümleyi söyledi ve bununla gururlandığımı itiraf ediyorum: “Meme kanseri ne ki? Sen bununla top diye oynarsın..” Haklılar.. Bu hafta geçireceğim operasyonu gerçekten ciddiye almıyorum.. Sonrasındaki tedavi sürecini de..

- Şunu iyi biliyorum: Hayatta, doğum yapmaktan daha zorlu bir iş yok.. Dokuz aylık hamilelik sırasında vücudunda meydana gelen değişimleri saymakla bitiremezsin.. Bir kadının acı eşiği sınırlarını doğumdan daha çok zorlayacak başka bir deneyim olabileceğini de sanmıyorum.. Ben bunu iki kez yaşadım, güle oynaya.. Belki de bu yüzden “ameliyat olacağım, kemoterapi göreceğim” diye gerilmek şöyle dursun, gün içinde aklıma bile gelmiyor.

- Büyük oğlum doğduğunda 25 kilo almış durumdaydım. İkizler doğduğunda 35.. Şimdi “saçlarım dökülecek” diye üzülme fikri komik geliyor.. Ya da “göğsümü alacaklar” diye. Her koşulda, iç disiplin ve yüksek moral sahibi biri için eski haline dönmek çocuk oyuncağı gibi bir şeydir.. “Eskisinden daha iyi görüneceğim” diye kendini gaza getirirsin, motivasyonun yükselir, zevkle mücadele edersin.. Üstelik “bir adım geriye düşüp sonra yeniden başlama” öykülerini de çok severim ben.. İşin bu yönü bana heyecan veriyor gerçekten..

Yayın tarihi: 18.12.2011
1250
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.