Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Şehrin göbeğinde şekerleme odaları

Şehrin göbeğinde şekerleme odaları

New York'taki MetroNaps isimli bir şirket, günün yorgunluğunu üzerinden atmak isteyenlere 24 saat, 20 dakikalık şekerleme imkanı sunuyor.

'Uyumayan şehir' olarak bilinen New York'ta henüz bir ay önce faaliyete geçen küçük bir şirket şehrin bu özelliğini değiştirecek gibi. Şehrin en hareketli caddelerinden biri üzerinde bulunan ve Empire State Building'in 24. katında faaliyete geçen MetroNaps isimli bir şirket, günün yorgunluğunu üzerinden atmak isteyenlere günün her saatinde 20 dakikalık şekerleme fırsatı sağlıyor.

Dakikası 1.66 dolar
14 dolar karşılığında İspanyol siestası benzeri bir şekerleme sunan MetroNaps, günün stresinden kısa süreliğine de kurtularak rahatlamak ve dinlenmek isteyen müşterilerine sessiz ve karanlık odalarda sanki bugünden ziyade geleceğe ait oldukları izlenimi veren koltuklar ve rahat bölmeler sunuyor.

Üzerinize battaniye de veriyorlar
Şirketin kurucularından Erşad Çavduri, MetroNaps'ın yoğun ve yorgun New Yorklulara New York City'den ayrılmadan şekerleme imkanı sunduğunu belirtiyor. Dişci koltuğunu çağrıştıran koltuklara uzanan müşterilere üzerlerini örtecek bir battaniye ve kulaklıkla müzik yayını veriliyor.

20 dakikadan fazlası zarar
Koltuklar titreşim ve ışık kombinasyonu sayesinde 20 dakikalık bir kestirmeyle yeterince 'dinlenmiş' müşterileri uyandırıyor. Müşterilerin sadece 20 dakika için uyumaya özendirildiğini belirten Çavduri, daha uzun süre uyumanın dinlenmeden ziyade halsizliğe veya mahmurluğa yol açtığını iddia ediyor.
186
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.