Magazin

"Sanatın beni ilgilendirmez"

"Sanatın beni ilgilendirmez"

Aktör Timuçin Esen, geçen yıl 8 Ekim'de Hayal Kahvesi çıkışı kendisini görüntülemeye çalışan gazetecilerle yaşadığı olay nedeniyle dün hâkim karşısına çıktı.

Tarafların birbirinden şikâyetçi olduğu davanın 2. duruşması Beyoğlu 9. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görüldü.

Arkadaşları gazetecilere saldıran ve karakola götürmeye çalışan polislere direndiği için de yerlerde sürüklenen Esen'i avukat halası Tülin Esen savundu. Milliyet gazetesinde yer alan habere göre; gazetecilerin önünü kestiklerini iddia eden Esen, "Ben 7 senedir sanat camiası içindeyim. Siz beni daha önce bu olaylar içinde hiç gördünümüz mü?" diye sordu. Hakim Elmas Güner ise, "Benim seni takip edecek zamanın mı var? Beni senin sanatın ilgilendirmez" diyerek Esen'i azarladı. Hakim olay sırasında saldırıya uğrayan gazetecilerin duruşmaya çağrılması için davayı erteledi.

Adliye çıkışı Esen gazetecilerin görüntü alması üzerine, "Hiç utanmıyor musunuz? Ayıp size, yakışmıyor" diyerek tepki gösterdi.

(Hürriyet)
Yayın tarihi: 14.10.2010
425
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.