Magazin

Sanatçının trajik ölümü

Sanatçının trajik ölümü

Grup Yorum'un kurucularından Tuncay Akdoğan dün sabah evinde çıkan yangında hayatını kaybetti.

Grup Yorum ve Grup Kızılırmak'ın kurucu üyelerinden Tuncay Akdoğan, Beyoğlu'ndaki evinde çıkan yangında hayatını kaybetti. Cihangir Kazancı Yokuşu Seyit Ahmet Sokak'ta bulunan 5 katlı binanın teras katında henüz belirlenemeyen bir nedenle saat 09.00 sıralarında yangın çıktı.

DNA testi yapılacak
Yoğun duman altında çatı katına giren itfaiye ekipleri, evde yanmış bir ceset buldu. Cesedin, buraya yaklaşık 3 ay önce taşınan Tuncay Akdoğan'a (46) ait olduğu bildirildi. Ancak yanan cesede tam teşhis için DNA testi yapılacağı bildirildi. Tuncay Akdoğan'ın arkadaşları, gece elektrikler kesik olduğu için Akdoğan'ın mum yakıp uyuduğunu, yangının da bu nedenle çıktığını düşündüklerini söylediler.

Albümü çıkacaktı
Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu mezunu olan Tuncay Akdoğan, 1984 yılında Grup Yorum'un kurucu üyeleri arasında yer aldı. Akdoğan, bu gruptan ayrıldıktan sonra 1990 yılında İsmail İlknur ve İlkay Akkaya ile Grup Kızılırmak'ı kurdu. 1997 yılından bu yana çalışmalarını solo olarak sürdüren Akkaya'nın, yakın zamanda bitirdiği bir kaset çalışmasının da piyasaya çıkmak üzere olduğu öğrenildi.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 23.11.2004
565
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.