Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Sanatçılardan 'Sıfır Yok Oluş'a destek

Sanatçılardan 'Sıfır Yok Oluş'a destek

HemAlHemSat.com, Doğa Derneği tarafından başlatılan 'Sıfır Yok Oluş' kampanyasına destek veriyor.

18 ünlü ressamın tabloları HemAlHemSat.com üzerinden açık artırmayla satılacak ve elde edilecek gelir kampanya için kurulan fona aktarılacak.

HemAlHemSat.com, sosyal sorumluluk kampanyalarına desteğini sürdürüyor. Bu kapsamda HemAlHemSat.com, Doğa Derneği tarafından başlatılan "Sıfır Yok Oluş" kampanyasına destek verecek. 18 ünlü ressamın 20 adet tablosu 4-11 Haziran tarihlerinde HemAlHemSat.com üzerinden açık artırmayla satışa sunulacak. Elde edilecek gelir, kampanya kapsamında düzenlenen doğayı koruma projelerinden en acil olanlarında kullanılacak.

Tablolarıyla kampanyaya destek verecek ressamlar şöyle sıralanıyor: İsmail Acar, Hikmet Çetinkaya, Hayrettin Sönmez, Gülçin Anıl, Sali Turan, Temur Köran, Haşim Nur Gürel, Turgut Mutluöz, Nesrin Sağlam, Emin Turan, Süleyman Saim Tekcan (2 eser), Nedret Sekban, İrfan Okan, Fatih Sarmanlı, Lolita Asil (2 eser), Naile Akıncı, Gönül Say ve Yiğit Yazıcı.

Doğanın İnsanla Mücadelesi
Bazı canlı türleri çok sınırlı bir alanda yaşamını sürdürüyor. Ancak, doğal alanların insanlar tarafından aşırı kullanımı, diğer canlılarla ortak yaşam kaynaklarımız olan havanın, suyun ve toprağın kalitesinde ciddi bozulmalara neden oluyor. Bu da, tek bir bölgeye kısılan canlı türlerinin orada da yaşam şansı bulamamasına ve yeryüzünden tamamen silinmesine yol açıyor.

Yeryüzünde sadece tek bir noktada yaşayıp da orada da yok olmak üzere olan türleri barındıran önemli doğa alanlarına 'Sıfır Yok Oluş' alanı deniyor ve buralarda canlı türlerinin yok olmasının önlenmesi için doğa koruma projeleri yürütülüyor. Türkiye'de toplam 305 adet sıfır yok oluş alanı tanımlanmış bulunuyor.
441
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.