Magazin

Sanat dostlarından lalelere 600 milyar

Sanat dostlarından lalelere 600 milyar

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı'nın (İKSV), "İstanbul Kültür ve Sanat Dostları" projesi, önceki gün CNN Türk'ün 12 saat süren canlı yayınıyla tanıtıldı. Ortaköy'deki The Marmara Esma Sultan Yalısı'ndan yapılan canlı yayın sonunda 600 milyar TL gelir sağlandı.

CNN Türk'ün 12 saat süren canlı yayını sırasında 94 tane siyah, 162 tane beyaz ve 524 tane de kırmızı lale satışı yapıldı.

Bu satışlardan 600 milyar liranın üzerinde gelir sağlandı. Siyah ve beyaz laleler 1 hafta, kırmızı laleler ise yıl boyunca satılacak. İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Eczacıbaşı, dünyada kendileri gibi 5 festival düzenlenleyen başka bir kurum olmadığını belirterek "Bunun için ciddi bir para lazım. Biz, gelirlerimizin yüzde 65'ini sponsorlardan, yüzde 25'ini gişe hasılatından, yüzde 5-10'unu da devletten sağlıyoruz. İstanbul'un kültür başkenti olmasına katkıda bulunmak istiyoruz. Festivallerle Türk izleyici, dünyada izlenenlere kavuştu, Türk sanatçılar da dünya sanatçılarıyla buluştu" diye konuştu.
Yayın tarihi: 09.04.2002
345
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.