Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Şampiyon ringlere döndü

Şampiyon ringlere döndü

'Şampiyon' filminde ringte ölen bir boksörün oğlunu canlandırarak milyonları ağlatan Ricky Shroder artık dört çocuk babası bir yetişkin.

1979 yılında, dünyayı ağlatan 'Şampiyon' filmini izleyememiş olsanız bile, mutlaka adını duymuşsunuzdur. Angelina Jolie'nin babası Jon Voight, Faye Dunaway ve küçük oyuncu Ricky Schroder, unutulmaz bir filme imza atmışlardı.

Franco Zeffirelli'nin yönettiği filmde, küçük Ricky bir boksörün oğlunu canlandırıyordu. Küçük delikanlı o kadar başarılı bir oyun çıkarmıştı ki, kısa sürede sinema dünyasında adını duymayan kalmadı. O sevimli küçük oyuncunun zamanla unutulacağı, ergenlik çağında kamera karşısında eski başarısını sürdüremeyeceği iddia edildi.

Bir anda döndü
Delikanlılık yıllarında iyice gözden düşen Ricky Schroder, birden karşımıza büyük hedefleri olan dört çocuk babası bir oyuncu ve yönetmen olarak çıktı. 'Black Cloud' isimli filmin senaryosunu yazdı, yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendi. Tabii başrolü de kendisine ayırdı.

Küçük Ricky Schroder, ilk gençlik yıllarında büyük hatalar yaptığını kabul ediyor. Ama o şimdi, bambaşka bir kişiliği benimsemiş. Ondaki bu değişimde iç mimar olan eşi Andrea'nın da büyük payı var.

Papa bile onu kutsamıştı
Ricky Schroder için günün en güzel saatleri, dört çocuğu ve eşiyle birlikte olup onlarla sohbet etmek ve eğlenmek. Ayrıca aktörümüz, pişirmekten de çok hoşlanıyor.

15 yıl önce evlenen çift bol bol seyahat etmeyi, kayak, avcılık ve balık tutmak gibi sporlarla tatil geçirmeyi seviyor. Ailenin küçük kızları, dansa meraklı. Erkekler ise sporcu olmak istiyorlar. Bu arada, dokuz yaşında ilk kez kamera karşısına çıktığı zaman, çevresindeki yetişkinlerin ona nasıl yardımcı olduklarını da hiç unutmamış. 'Şampiyon' filminin çekimleri tamamlandıktan sonra Franco Zeffirelli, Ricky Schroder ile ailesini Roma'daki villasına davet etmiş.

İtalyan yönetmen bununla da kalmayıp, Ricky'yi Papa'nın huzuruna çıkarmış ve 'Lütfen bu yetenekli çocuğu kutsayın' diye yalvarmış. Ricky Schroder, babası kadar çok sevdiği Franco Zeffirelli'nin bu jestini hiç unutmuyor.
(Hürriyet)
378
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.