Magazin

Şampiyon jimnastikçiye pokerde suçüstü

Şampiyon jimnastikçiye pokerde suçüstü

Olimpiyat şampiyonu Rus jimnastikçi Vera Shimanskaya, İspanya'da poker oynarken sahketarlık yaptığı gerekçesiyle tutuklandı.

Henüz 22 yaşındaki Vera Shimanskaya, İspanya kumarhanelerinde kendisi gibi Rus olan Ladislav Luvev ile birlikte hile yapıyordu. Şampiyon Shimanskaya, usta bir hilebaz olan suç ortağı Luvev ile poker masasındaki kartları tırnaklarıyla işaretleyerek, bir sonraki oyunda rakibin hangi kartları kullandığını anlıyor ve bu sayede gecede binlerce dolar kazanıyordu. Son olarak İspanya'da Valencia yakınlarındaki Monte Picayo kumarhanesinde önceki gece aynı yöntemle 6 bin Euro kazanan hilebaz ikili suçüstü yakalandı.

Geçtiğimiz ay Marbella kumarhanesinde yine aynı tekniğini kullanarak yüklü miktarda para kazanan ikili, şüphe uyandırmış ve hile yaptıkları güvenlik kameralarınca çekilen görüntülerde yer almıştı. İspanya polisi soruşturma başlatmış, ülke genelindeki kumarhaneleri son derece ''profesyonel hilebazlar'' olarak nitelediği şampiyon jimnastikçi ve suç ortağına karşı uyarmıştı.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 06.09.2003
336
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.