Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Samantha'dan seks dersleri

Samantha'dan seks dersleri

"Sex and The City" dizisinde Samantha Jones'u canlandıran Kim Cattrall seks hakkında konuşmaya devam ediyor. Cattrall'ın seksle ilgili ikinci kitabı olan "Sexual Intelligence" (Cinsel Zeka) birkaç hafta önce ABD'de yayımlandı.

Cattrall'in resimleri sağda

Ünlü "Sex and The City" dizisinin açık sözlü, seks düşkünü karakteri Samantha Jones'u canlandıran Kim Cattrall, rolünden çok ders çıkarmışa benziyor. Cattrall bu dersleri okuyucularıyla paylaşmaktan da vazgeçmiyor. Geçtiğimiz yıllarda yayımlanan "Satisfaction: The Art of the Female Orgasm" (Tatmin: Orgazmı Sanatı) adlı kitabının yankıları henüz dinmeden yeni bir kitapla karşımıza çıktı: "Sexual Intelligence" (Cinsel Zeka).

Cattral'ın cinsel gözlemlerini anlatan ve "orgazmı bilmeyen kadınları mutlu etmeleri için erkeklere yönelik" yazdığı ilk kitabının aksine "Cinsel Zeka" daha farklı konulara değiniyor. 15 Kasım gecesi HBO kanalında ekrana gelecek aynı isimli belgeselin tamamlayıcısı olan "Cinsel Zeka"da Cattrall, "cinsel hayatı renklendirme taktikleri" yerine bu kez "arzuladıklarımızı neden arzuladığımızı" araştırıyor. "Tahrik olduğumuzda psikolojimizde neler değişiyor, vücudumuz nasıl biyokimyasal tepkiler veriyor?" gibi sorulara cevaplar aranıyor.

Kitap "Arzu", "Mesajlaşma", "Tahrik Olma", "Fanteziler" ve "Rahatlama" ana başlıkları altında beş bölümden oluşuyor. Arzu, üzerinde en çok durulan konu. Zaten Cattrall da kitabının ortaya çıkış nedeni olarak da arzu kavramını gösteriyor.

Cüretkar pozlar yok
Cattrall kitabı için uzun süren araştırmalar yapmış. Seksolog ve psikolog görüşleri, sıradan insanların ve "maceraperestlerin" hikayeleri ile tarihi incelemelere yer verilmiş. Seksin tarihi için antik Pompei şehrinden Kıbrıs sahillerine kadar çok çeşitli yerleri gezmiş; Pompei'de cinselliğin açıklıkla kullanıldığı sanat eserlerinin, Kıbrıs sahillerinde ise aşk tanrıçası Afrodit'in izini sürmüş. Bu yüzden de kitap anatomik resimlerden çok "sanatsal" fotoğraflarla süslü. Bu yüzden de içinde Cattrall'ın cesur pozlarını bulacaklarını sananlar fazla umutlanmamalı!

"Kadınlar ne istediğini bilmiyor ve anlatamıyor"
Cattrall'ın ilk kitabı "Satisfaction: The Art of the Female Orgasm" ilk yayımlandığında yoğun ilgi görmüştü. Cesur çizimler ve şemalarla kadınları orgazma ulaştırmanın yollarını anlatan kitap, Cattrall'ın ifadesiyle "erkekler" için yazılmıştı. Cattrall kadınları orgazma ulaştırmanın en önemli yöntemini oral seks ve doğru iletişim olarak özetliyordu. Bir diğer önemli nokta ise erkeğin, kadının hassas noktalarını keşfetmesiydi. Cattrall, kadının yataktaki yanlışını "ne istediğini bilememesi ve anlatamaması" olarak yorumluyordu. Erkeklerin hatası ise sabırsızlık ve bencillikti.

16 yaşındayken tek başına ABD'ye taşındı
1956 Liverpool (İngiltere) doğumlu Kim Cattrall, Londra Müzik ve Sahne Sanatları Akademisi'nde dersler aldı. 16 yaşındayken tek başına New York'a yerleşen Cattrall bu kez de Amerika Sahne Sanatları Akademisi'nde eğitim gördü. Mezun olur olmaz da yönetmen Otto Preminger ile beş yıllık bir sinema sözleşmesi imzaladı. Kontratı Universal Studios tarafından satın alınan sanatçı, bu sırada çok sayıda televizyon filminde oynayarak kendini göstermeyi başardı.

1980 yılında Jack Lemmon'ın Oscar adayı olduğu "Tribute" adlı filmde önemli bir role sahip olan Cattrall daha sonra da "Porky's", "Polis Akademisi", "Turk 182!", "City Limits" ve "Hold-Up"ta oynadı. 1987'de ise "Mannequin"deki başrolü ile yıldızı iyice parladı. 1990'lardaki kariyer düşüşü ise "Sex and the City" sayesinde son buldu.

Sevgilisi, yıllar sonra Kanada başbakanı oldu
25 yaşındayken Pierre Trudeau ile beraberlik yaşadı. Trudeau yıllar sonra Kanada başbakanı olacaktı. "Sex and The City"deki rol arkadaşı Sarah Jessica-Parker ile anlaşamadıkları iddia ediliyor. Hatta dizinin altı sezonda bitmesinin nedeni, Cattrall'ın yüksek maddi istekleri ve Parker ile olan anlaşmazlığı olarak gösteriliyor.
Paeotech (Mağara adamı) diyetini uyguladığı biliniyor. Bu diyet paleolitik çağda yaşamış mağara adamlarının yediği besinlere dayanıyor. Tahıl, somon balığı, küçük ağaçlarda yetişen meyveler gibi.

Üçüncü evliliğini cazcı Mark Levinson ile yapan Cattrall, "muhteşem seks uyumlarına" rağmen bu evliliğini de yürütemedi. Cattrall'ın aktör Bruce Willis'le de bir birliktelik yaşadığı iddia edilmişti. Şu sıralar ise aktör Alexander Siddig ile birlikte. Çok iyi derecede Almanca biliyor.
2001 yılında People dergisinin "En İlgi Çekici 25 Kişi" listesinde yer almıştı.
(Milliyet Pazar)
548
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.