Magazin

Rafet: İşte geldim burdayım

Rafet: İşte geldim burdayım

Türkiye'ye geldiğinde tutuklanacağını söyleyen eski eşi Tuğba Altıntop'un açıklamasının doğru olmadığını söyleyen Rafet El Roman, bir basın toplantısı düzenleyerek "İşte geldim, buradayım" dedi.

Velayetin annelerine verilmesinin ardından çocukları 17 temmuz'a kadar Türkiye'ye getirmesi gereken Rafet El Roman, eski eşi Tuğba Altıntop'un asılsız açıklamalar yaptığını belirterek, "Çocuklarımı asla getirmeyeceğim" dedi. Roman şunları söyledi, "Hakkımda tutuklama kararı çıkarmaya çalışmışlar ama savcılık buna onay vermemiş. İşte geldim, buradayım. Niye tutuklanmıyorum. Çünkü ben davamda haklıyım. Mahkeme velayeti anneye vermiş olabilir ama biz de temyize gittik. Bizim için yargıtayın vereceği karar önemlidir. Ve ben inanıyorum ki, Türk adaleti doğru karar verecektir. Bu çocukların velayeti benim üzerime. Tuğba üç yıl önce bu hakkı bana verdi. Üç yıldır annelik görevlerini yerine getirmeyen birisi, şimdi çocuklarım diye tutturuyor. Ben burada samimiyet aramıyorum. Yine başka şeylerin peşinde... Tuğba'yı perişan eden, yanlış yönlendiren tamamen avukatı. Bence o kadın, şeytanın avukatı. Ben çocukları kaçırıyormuşum. Nereye kaçırıyorum, onların velayetini bana veren Tuğba. Oturdukları yer belli, okulları belli. Kaçıracak olsam yerim, yurdum belli mi olurdu" diyerek isyan etti.

Öte yandan Tuğba Altıntop da, Rafet El Roman'ın Alman yasalarına güvendiğini belirterek, "Çocuk kaçırmak nasıl oluyor göstereceğim. Bana verilen kararda çocukları getirmezse tutuklanacak deniyor. Bekleyelim ve görelim. Biz kararı icraya koymadık, tutuklanmasın diye. Kendisiyle konuşmak istedik, 10 günlük süre tanıdık, bizler bunu icraya vermiş olsaydık şu an tutuklanacaktı" dedi.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 23.07.2006
286
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.