Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Pink Floyd, Afrika uğruna birleşti

Pink Floyd, Afrika uğruna birleşti

Efsanevi grup Pink Floyd'un üyeleri tam 24 yıldır birlikte çalmıyordu. Ancak İngiltere'nin Afrika'ya yardım planına paralel organize edilen 'Live8' konserleri onları birleştirdi.

Bob Geldof'un Afrika'ya yardım için organize ettiği 'Live 8' konserlerinin gücü, 24 yıl önce dağılan efsanevi Pink Floyd grubunu bile bir araya getirdi. Bob Geldof'un teklifini kabul eden David Gilmour, Nick Mason, Roger Waters ve Richard Wright, 1981'den bu yana ilk kez bir araya gelerek 2 Temmuz'da Londra'da düzenlenecek konserde sahneye çıkacaklarını açıkladılar.

ABD'nin yaptığı çılgınlık
David Gilmour, 'Birçok insan gibi ben de 3. dünya ülkelerinin yoksulluğunun azaltılması ve yardımın arttırılması için G-8 liderlerini ikna edebilmek amacıyla elimden geleni yapıyorum. Amerika'nın aç ülkelere bu kadar az yardım yapması çılgınlık' dedi.

2 milyondan fazla mesaj
Organizatörler, çok sayıda ünlü grupla, şarkıcıyı izlemek isteyenlerin 150 bin biletten birisini kazanabilmek için çekiliş dün gece yarısı sona erene kadar 2.060.285 SMS gönderdiklerini açıkladı.

Bedava biletlerin bu çekiliş dışında elde edilemeyeceğini belirten organizatörler, bileti olmayanların konseri dev ekranlar ya da televizyondan izleyebileceklerini kaydetti.

Live 8 konserleri, Londra'daki Hyde Park'ın yanı sıra Philadelphia, Paris, Roma ve Berlin'de de eş zamanlı olarak düzenlenecek.
432
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.