Magazin

Peyronie cinsel yaşamı vuruyor

Peyronie cinsel yaşamı vuruyor

Erkeklerde doğuştan veya 40'lı yaşlarda gelişen penis eğriliği, cinsel yaşamı olumsuz etkiliyor. Peyronie ameliyatla düzeltilerek, cinsel yaşamı etkilemesinin önüne geçilebiliyor.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Metin Sevük, 40'lı yaşlardan sonra gelişen penis eğriliğinin nedeninin kesin olarak bilinmediğini belirtti. Prof.Dr. Sevük, "Penis eğriliği çok rahatsız edicidir. Penisteki aşırı şekil bozukluğu nedeniyle ereksiyonda ağrı gelişebilir. Bu da ereksiyon halinin kaybolmasına neden olur. Doğuştan olan penis eğriliğinde cinsel ilişkiye girme zorlaşır" dedi.

Türk erkekleri söylemiyor
Türk erkeklerinin genelde sorunun farkına varmadığını ya da söylemek istemediğini ifade eden Sevük, "Bu tür rahatsızlıklar cinsel organın fonksiyonlarını olumsuz etkileyeceği için cinsel hayatı da vurur" diye konuştu. Sevük, penis eğriliğinin cerrahi müdahaleyle düzeltilebileceğini de vurguladı.
Yayın tarihi: 12.07.2004
454
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.