Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Özel fotoğrafları hırsızların elinde!

Özel fotoğrafları hırsızların elinde!

Geçtiğimiz günlerde evine hırsız giren Hatice Aslan, çalınan bilgisayarındaki fotoğrafların kullanılmaması konusunda herkesi uyardı.

Özel fotoğrafları hırsızların elinde!
Anılarımı çaldılar

Artan hırsızlık olayları beni de buldu. Evine, özeline dokunulması psikolojik olarak insanı yeterince sarsan bir durum; üstüne üstlük çalınan laptop ve iPad'deki fotoğraflarımın geri dönüşü yok. Çünkü anne-babam 86 yaşında, onlardan kalan hatıralar vardı.

Bilgisayarımdan herhangi bir fotoğrafı benden izinsiz yayınlayanları hırsızla işbirliği yapmış sayacağım.

Önlem almakta gecikti

Hırsızlık cezaları caydırıcı olmadığı için çocuk çocuk, ellerini kollarını sallayarak evlerimize giriyor, alın teriyle kazandığın birikimini alıp gitme cesaretini gösteriyor. Evdeysen can güvenliğin de tehdit altında ayrıca... Alarm, hırsızlık sigortası gibi önlemleri ne yazık ki yeni aldım. Sağlık olsun diyorum.

Kaynak: Hürriyet

393
dahafazlası
YORUMLAR

bence devletin daha çok ceza vermesi lazım bi suçlu aynı suçu defalarca işliyorsa osmanlı zamanında hırsızlık yapanın elini keserlermiş bence eline gerek yok bidaha suç işlersen bi parmagın kesilecek deseler bence osuçlu birdaha suç işlemez yazıkya sen emek harca çalış birileri gelsin yesin haram zıkkım olsun

emine kaynak 19.08.2011 13:25:11
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.