Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

'Örümcek Adam' maskesini çıkarıyor!

'Örümcek Adam' maskesini çıkarıyor!

Örümcek Adam, 'süper kahramanların yüzlerini saklama tabusunu' kırarak, yeni film serisi 'İç Savaş'ta, dünyaya kimliğini açıklayarak ilk kez örümcek-adam maskesini çıkarıyor.

Örümcek Adam, vatandaşlık özgürlüklerinin işlendiği 7 dizilik 'İç Savaş' filminin son sahnesinde, New York'taki Times Square'de düzenlediği basın toplantısında, birçok gazeteci önünde maskesini çıkarmadan önce, 'Kimliğimden gurur duyuyorum ve bunu kanıtlamak için burada bulunuyorum' diyor ve film, foto muhabiri Peter Parker'ın yüzüyle 'Sorunuz var mı?' sorusuyla sona eriyor.

ABD hükümeti, süper kahramanlarla süper kötüler arasındaki çatışmalarda yüzlerce masumun öldüğü filmlerle ilgili olarak, kahramanları kimliklerini açıklamaya ve kendilerini 'canlı kitle imhasilahı' listesine kaydettirmeye zorlayan 'Süper Kahraman Kayıt Yasası'nı' (Super-Hero Registration Act) benimsedi.

Örümcek Adam'ın yaratıcısı Marvel Comics grubunun ise bu konuda ikiye bölündüğü, bir tarafta Örümcek Adam gibi kimliğini açıklamaktan yana olanların, diğer tarafta ise başta Kaptan Amerika gibi kimliğini açıklamayı reddedenlerin bulunduğu belirtiliyor.
509
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.