Magazin

O kıvırcık saçlı kız geri geldi

O kıvırcık saçlı kız geri geldi

Pop müziğinin ünlü ismi Aşkın Nur Yengi, iki yıl aradan sonra 'Yasemin Yağmurları' isimli albümüyle sevenleriyle buluştu.

1990 yılında 'Sevgiliye' albümüyle müzik dünyasına adım atan Aşkın Nur Yengi, dokuzuncu albümünü piyasaya çıkardı... Tanju Arıkan'ın prodüktörlüğünde 'Yasemin Yağmurları' isimli albümüyle iki yıl aradan sonra sevenleriyle buluşan Aşkın Nur Yengi, '14 yıl önceki Aşkın'ın lezzeti var bu albümde' dedi... Sezen Aksu, Nazan Öncel, Şehrazat, Selami Şahin, Vedat Sakman, Bülent Özdemir, Günay Çoban, Müfide İnselel gibi birçok ünlü besteci ve söz yazarının eserlerini seslendiren Yengi, '14 yıl önceki Aşkın'ı geri getirdim. Şu an kendimi bu ruhta hissediyorum. Ortaya muhteşem bir albüm çıktı' dedi.

Yengi, konuşmasına şöyle devam etti: 'Tabii ki müzikalite aynı değil. Ama lezzet, ruh olarak ilk albümümdeki ruhu yakaladık. Herkes 'Senin ilk albümündeki şarkıların lezzetini unutamadık. Lütfen öyle şarkılar yap' dedi. Ben de yaptım. Bunu sadece şarkılara değil, görüntüme de yansıttım. O kıvırcık saçlı kızı fotoğraflara da yansıttım. Doğal, kıvırcık saçlarımla objektif karşısına geçtim. Ama birçok kadının ruh hali de var bu albümde... Dolayısıyla içimdeki farklı kadınları da fotoğraf karelerine yansıttık. Ortaya bambaşka bir Aşkın çıktı. Ama hepsi doğal ve çocuksu. Hepsi benim yani.'
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 15.10.2004
550
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.