Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Nüdist çıplak bile gömülmeyecek

Nüdist çıplak bile gömülmeyecek

ABD'de, "halk arasında çıplak dolaşma hakkı" için on yıllarca mücadele eden ve bu yolda 20 kere tutuklanan nüdist Robert Norton'un öldüğünde çıplak gömülme vasiyeti de yerine getirilmedi.

Halk arasında çıplak gezebilmenin "anayasal hak" olduğu iddiasıyla 40 yılını mahkemelerde geçiren 82 yaşındaki 2. Dünya Savaşı Gazisi Norton, gri renkte bol pantolon ve tişörtle ebediyete intikal etti.

Çıplak gömülmeyecek
Evinin bahçesinde çıplak dolaşan ve bu yüzden sık sık polisle başı derde giren Norton'un erkek kardeşi Jack Norton, "Ağabeyim çıplak gömülmeyecek" açıklamasında bulundu.

Bazı akrabaları, Norton'un savaştan sonra bazı ruhsal problemlerden mustarip olduğunu söylerlerken, adli yetkililer, Norton'un sadece inatçı bir kişiliğe sahip olduğunu belirttiler.

'Barışsever bir insandı'
Duane Norton adındaki kardeşi ise "O bir çıplak yaşama taraftarıydı. Doğaya dönme özlemindeki insanlar gibi çıplak olmayı tercih ediyordu. Barışsever bir insandı" dedi.
Yayın tarihi: 02.08.2005
465
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.