Magazin

Niagara'dan at beni, in aşağı tut beni

Niagara'dan at beni, in aşağı tut beni

Bunun bir kaza mı, ya da intihar teşebbüsü mü olduğu henüz açıklığa kavuşmadı. Ancak aslolan tek şey 52 metre yüksekliğindeki Niagara şelalesinden başaşağı yuvarlanan bir kişinin, burnu bile kanamadan kurtulduğu.

Kurak yaz aylarında dahi dakikada 154 milyon metreküp su kütlesinin aşağı yuvarlandığı Niagara çağlayanını ziyaret edenler, kolay kolay kimseye nasip olmayacak bir sahneye tanık oldular. İlk kez, üzerinde koruyucu bir şey bulunmayan ve Niagara şelalesinden düşen bir insan hayatta kalmayı başardı. Görgü tanıklarının şaşkın bakışları altında çağlayandan aşağı süzülen kimliği belirsiz şahıs, suya daldıktan kısa bir süre sonra yardım almaksızın sakince yüzerek kıyıya çıkmayı başardı.

Bazı turistlerin görüntülediği olayın tanıklarından Brenda McMullen, "Oldukça dingin bir görünümü vardı. Onu yüzerken gördüğümde tam manasıyla şoke oldum." dedi. Şelalenin Kanada tarafındaki bölümde meydana gelen kazanın nasıl vuku bulduğu konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak hastaneye kaldırılan şahsın, sağlık durumunun iyi olduğu belirtiliyor.

1901'den bu yana yaklaşık bir düzine meraklı fıçı ya da koruyucu muhafazalar içerisinde şelaleden aşağı atlamışlar, birçoğu yaşamını yitirmişti. En son 1960 yılında 7 yaşındaki bir çocuk kazayla şelaleden yuvarlanmış, can yeleği sayesinde kurtulmayı başarmıştı.
(e-kolay Haber)
Yayın tarihi: 21.10.2003
524
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.