Magazin

New York'ta otoparka servet ödeniyor

New York'ta otoparka servet ödeniyor

ABD'de benzin fiyatlarının artmasıyla otomobil sahibi olmak külfet haline gelirken, dünyanın en pahalı şehirlerinden biri olan New York'ta yaşayanlar için asıl masrafı otoparklar oluşturuyor. Manhattan'da aylık otopark ücreti bin doları buluyor.

Bir günlük otopark ücretinin 86 dolara kadar çıktığı New York'ta, otomobilini daha uzun süre park etmek isteyenler yüzlerce doları gözden çıkarması gerekiyor. Manhattan'da East 60. Cadde ile 5. Bulvar arasındaki bir otoparkın günlük ücreti 86 doları bulurken, Doğu 79. Cadde'deki bir otoparkın aylık ücreti yaklaşık bin dolar.

Ortalama ücret 800 dolar
ABD'de otopark fiyatlarının en yüksek olduğu Manhattan'da aylık otopark ücretleri 425 dolar ile 432 dolar arasında değişiyor. New York Daily News gazetesinin yaptığı bir araştırmada ise bu fiyata otopark bulmanın son derece güç olduğu ortaya çıktı. Gazeteye göre, Manhattan'da otoparkların aylık ücretleri ortalama 800 doları buluyor.
Yayın tarihi: 13.07.2004
589
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.