Magazin

Neden estetik yaptırdım?

Neden estetik yaptırdım?

Güzelleşmek için ameliyat olan erkeklerin duygularını, Britanyalı Millard anlattı: Artık yaşlanmıştım, kendime güvenimi kaybetmiştim.

Britanya Ameliyat Cerrahları Derneği'nin araştırmasına göre ülkede estetik operasyon geçiren erkeklerin sayısı geçen yıl üçte iki oranında arttı. Peki erkekleri bu operasyonlara iten ne? İki yıl önce Güney Afrika'ya giderek bir dizi estetik operasyon geçiren 41 yaşındaki Britanyalı Adam Millard, ödediği paranın ve çektiği acının her şeye değdiğini söylüyor. İşte Millard'ın ağzından bir erkeğin güzelleşme hikâyesi:

"Operasyona karar verdiğimde yaşlandığımı hissettiğim ve artık sıkı partilere dayanamadığım bir noktaya gelmiştim. Gece hayatını seven biriyim. Bir kulübe gittiğinizde ambalajınız güzel olmalıdır. Maalesef benim ambalajım biraz yıpranmıştı ve güzel insanlarla takılmak kötü hissettiriyordu.

Görünüşüm hakkında güvensiz olduğum için bir iltifat aldığımda inanmıyordum. Kendime güvenimi yitirmiştim. Londra'da bir estetik cerraha başvurduğumda herkes deli olduğumu söyledi. Ama doktoruma yüzümdeki lekeleri ve çizgileri gösterdikten hemen sonra bütün işin bir parça hile olduğunu söyledi ve operasyonun daha ucuz olduğu Güney Afrika'ya uçtum. Britanya'da 12 bin pound'a yapılacak operasyonu orada 4 bin pound'a yaptırdım. Her şey 24 saatten az sürdü.

Geçirdiğim operasyonlar kaş kaldırma, göz kapağı kaldırma, göz altı torbalarını aldırma, yanak dolgusu, kalçadan alınan yağlarla burun kenarlarının ve dudakların doldurulması ve beş adet ben aldırma. Tüm bunlar olduktan sonra kendime geldim, hemen bir ayna istedim. Operasyondan iki ay sonrasına kadar mutsuzdum çünkü dolgular yerine oturmamıştı. Görüntümden rahatsızdım. Arkadaşlarım ucubeye döndüğümü söylüyordu.

Ambalaj değişti
Ama şimdi suratında tek bir çizgi olmayan benim ve cesaretimin nelere değdiğini gösteriyorum. Şimdi üç ayda bir Botox yaptırıyorum. Yenilenmiş görüntümle kulüplere gittiğimde kapılar sonuna kadar açılıyor. Kendime güvenim artık yerine geldi. Operasyonun sayesinde kendi içimdeki problemli kapıları da açtım. Ambalajımı değiştirdim ve hayatım değişti."
(Radikal)
Yayın tarihi: 26.01.2005
511
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.