Magazin

Nasıl ünlü oldu?

Nasıl ünlü oldu?

Kahkahası, kendine özgü esprileri ve milyonları ekrana kilitleyen sohbetleriyle "gecenin prensesi" Saba Tümer...

Yüzbinlerce kişinin uykusuz kalma pahasına geceyarısı ekranlarına konuk ettiği Tümer'in şöhret yolculuğunun nasıl başladığını ve bugünlere nasıl geldiğini hatırlayalım istedik.

1970 İzmir doğumlu olan Tümer; Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu...

Üniversitedeki öğrencilik yıllarında akrabası olan Nuri Çolakoğlu'nun; kurucularından olduğu Show TV'de çalışma teklifini annesi izin vermediği için geri çevirdi.

Üniversiteden mezun olduktan sonra bir süre Sky TV'de çalışan Tümer, bu arada diksiyon dersleri de aldı.

Annesini kaybetmesi onun meslek yaşamına ara vermesine de neden oldu. Daha sonra dönemin ünlü haber spikerlerinden Gülgun Feyman'dan diksiyon dersleri almak için İstanbul'a yerleşti.

Ancak Feyman, kendisine ders vermeyi reddedince TRT spikeri Günay Oğuz'dan ders aldı...

Altı ay Ege TV'de çalışan Saba Tümer daha sonra NTV'de haber spikerliği yaptı.

NTV'nin ardından TV ekranının duayenlerinden Reha Muhtar'ın teklifiyle Show TV'ye geçti. Burada bir süre dış haberler sorumlusu olarak çalıştı.

Tümer ekrandaki yolculuğunu NTV'nin ardından SkyTürk'te sürdürdü. Burada Serdar Akinan ile birlikte Ne Var Ne Yok adlı programı hazırladı

Daha sonra yeniden Show TV'ye dönen Tümer, bugün milyonları ekrana kilitleyen Saba Tümer İle Bu Gece adlı programının ilkadımlarını da orada attı.

Bir süre Okan Bayülgen ile birlikte Haber Makinası adlı programda çalıştı.

Daha sonra da Star TV'de Pakize Suda ile birlikte Lütfen Bu Konuya Girmeyelim adlı programı sundu.

Star TV'nin programı yayından kaldırmasından sonra tekrar Show TV'ye geçerek Cem Özer ile birlikte Haberiniz Var mı? adlı sabah programını sunmaya başladı.

Bu programın bitiminden sonra bir yıl ekrandan uzak kaldı.

Ona bugünkü şöhretini kazandıran Saba Tümer ile Bu Gece adlı programı yapmaya ise 31 Mart 2008'de başladı. Bir süre Habertürk TV'sinde devam eden program bu sezon CNNTürk ekranlarına taşındı.

(Milliyet)
Yayın tarihi: 22.12.2009
313
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.