Magazin

Naomi'nin ceza günlüğü

Naomi'nin ceza günlüğü

Yardımcısının kafasına cep telefonu fırlattığı gerekçesiyle beş günlük kamu cezası alan Naomi Campbell, işçi tulumuyla geçirdiği beş günü anlattı.

PAZARTESİ: Sabah saat 07.50'de Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün önünde arabadan indim. Beni bekleyen gazeteci ordusunu önemsemedim. Kapıda defteri imzalayıp, tanıtım kartımı aldım. Cep telefonu taşımama izin verilmedi. İş kıyafetimi giyip, iki işçiyle birlikte garajı süpürdüm. O sırada geçmişte yaşadıklarımı aklımdan geçirmeye başladım. Paydos saatinde kartı imzalayıp çıktım.

SALI: Yedi kişiden oluşan ekibimizin o günkü görevi, gerçekten çok kirli olan koridorları temizlemekti. Saat 15.30'da işimiz bitti. Daha sonra Bronx'daki çocuk yurdunda kalan öğrencilere kitap okuduk. Evime döndüğümde kolumu kıpırdatacak halim kalmamıştı.

ÇARŞAMBA: Modacılar durmadan telefon edip kıyafetlerini giymemi istiyorlar. Bu iş çığırından çıktı. Dünyada o kadar çok şey yaşanırken, Irak'ta ya da Afrika'daki insanlar benim ne giydiğime mi odaklanıyorlar? Arabada gazeteleri okurken çantamı taşıyan polisin fotoğrafıyla karşılaşınca çok utandım. Ondan özür diledim. Polis "Bunu yapmak benim için zevkti" dedi. Dün duvarları temizlemiştik, bugün de dolapları.
Yayın tarihi: 14.05.2007
673
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.