Magazin

Mutlu evliliğin formülü

Mutlu evliliğin formülü

Evlendirme programlarının mimarı Esra Erol anlattı: İşte 12 maddede mutlu evliliğin sırrı...

esra erol

Sabah Gazetesi'nden Tuluhan Teklioğlu'na açıklamalarda bulunan Esra Erol, evliliğiyle ilgili merak edilenleri de anlattı.

İşte Esra Erol'un açıklamaları ve 12 maddede mutlu evliliğin formülü..

Ali ile tanıştığımda 'Sana Kürt İdris'in oğlu diyorlar, ne güzel. Ben de Seyfi'nin kızıyım,' demiştim.

ONA LORD ALİ DİYORLAR

Ali ile aramda 14 yaş var. O, aile içinde de nevi şahsına münhasır bir erkek. Ona 'Lord Ali' diyorlar. Sevgisini çok büyük hareketlerle gösteren biri değil. Ama o kadar küçük bir hareketle, gözünüzde büyüyen bir davranışta bulunuyor ki, âşık ve hayran oluyorsunuz. Ali'ye hem âşığım, hem hayranım, hem onu seviyorum.

Kadınlar erkeklerden çok daha cesaretli. Erkeklerde reddedilme korkusu var. risk alabiliyor ama erkek asla risk almıyor.

Kadınlar istekleri konusunda daha açık ve samimi. Erkekler daha sinsi. Kadın sinsiymiş gibi gözüküyor ama asla değil. Kadın daha çok yaşıyor, daha çok hissediyor ama erkek öyle değil.

ESRA EROL'DAN MUTLU EVLİLİK FORMÜLÜ

1-Erkek kadından büyük olmalı. En az beş yaş büyük olmalı. Ama bu yaş farkı 15'in üstünde olmamalı.

2-Evleneceğiniz zaman 'Acaba yapabilir miyim, olur mu, sevebilir miyim?' gibi bir düşünce olmamalı.

3-Evleneceğiniz kişi sevdiğiniz, mutlaka beğendiğiniz, tenine dokunmaktan keyif aldığınız biri olmalı.

4-Ne erkek ne de kadın birbirini değiştirmesin. Benim için en önemli kıstas bu: 'Beni bugün var olduğum gibi tanıdın, böyle kabul etmelisin. Üç gün sonra sende şunu beğenmedim,' diyorsan o ilişki asla yürümüyor.

5-Ne erkeğin hükmü altına giren kadından hoşlanıyorum ne de erkekten çok şey talep eden kadından. Kadın ya da erkek, insanın bir duruşu olmalı.

6-Aileler, ilişkilerdeki en önemli faktör. Çok âşık olduğunuz biri olabilir ama ailesiyle iletişim çok kuvvetli olmalı. 'Sonra düzelir,' demeyin, asla düzelmiyor çünkü.

7-Aynı evin içerisinde ortak bir hayat sürdürebilmek için özgürlük alanlarının olması şart.

8-Hep susan taraf ya da hep konuşan taraf kadın olmamalı, bir dengeye oturmalı.

9-Çok alkol alan biriyle de olmaz. Buna hem kadının hem erkeğin çok dikkat etmesi lazım. 'Nasıl olsa evlenince, ben bunu düzeltirim,' deniliyor ama öyle bir şey mümkün değil.

10-Ortak bir hobinin olması çok önemli. Yani birlikte yaparken keyif aldığınız ortak bir ilgi alanı olmalı.

11-Karşınızdaki sizi, var olan çevrenizden soyutlamamalı.

12-Birbirinizin arkadaşlarıyla anlaşabilmelisiniz. Arkadaşlarınız illa o ilişkiyi tasvip etmek zorunda değil ama arkadaşlarınızla anlaşabilmeli.

Yayın tarihi: 04.03.2012
930
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.