Magazin

Muhteşem Süleyman Qatsi Erkeği

Muhteşem Süleyman Qatsi Erkeği

Moda tasarımcısı Ümit Ünal, Muhteşem Yüzyıl’da Kanuni Sultan Süleyman’ı canlandıran Halit Ergenç’in bir Qatsi erkeği olduğunu söyledi...

Filli Boya’nın hayatın her alanına dokunan geleceğin renk konseptlerinden biri olan Qatsi’nin insan ruhuna yansımalarını yorumlayan moda tasarımcısı Ümit Ünal, Muhteşem Yüzyıl’da Kanuni Sultan Süleyman’ı canlandıran Halit Ergenç’in bir Qatsi erkeği olduğunu söyledi.

Türkiye’de ve Dünya’da Qatsi Ünlüleri

Halit Ergenç, Ayça Bingöl, Selma Ergeç, Serra Yılmaz, Issey Miyake, Charlotte Gainsburg, Jake Gyllenhaal, Coco Rossie.

Hopi Kızılderililerinin dilinde “Hayat” kelimesinin karşılığı olan Qatsi, inanılmaz bir kurgu ve hızla değişim içinde olan hayatlara dair başka bir anlatım sergiliyor. Filli Boya Coloration başlığı altındaki “Ümit Ünal İkibinonüç / İkibinondört Renk Eğilimleri”nin Qatsi aslında bir devinim ve döngü anlatımıdır. Durmaksızın içinde yaşadığımız, bazen teslim olduğumuz, bazen karşı durmaya çalıştığımız değişim sürekliliği. Ve sonuç; yeni bir dil ve anlatım. Bu konseptin tüm renkleri tamamen hayattan.


Qatsi Renklerinin İnsan Ruhuna Yansımaları

Yaşamın dengesini sorgulayan başka bir entelektüel yaklaşımı var Qatsi insanının. Daha derin tonları seven. Koyulukları olan, sanata ve felsefeye tutkun! Yaşamın özüne dair buluntuları var, ayrımsadıkları güçlü. Dinlemesini sevdiklerimizden. Doğadaki yansımaları, yaşamın insan portrelerini, insan öykülerini irdeleyendir Qatsi kişisi. Doğada ki kızıl tonları en favorileri.

Kızıl kahve, nefti ve en koyu siyaha yakın griliklerle, en açık gökyüzü tonları var yaşadığı uzandığı tüm köşelerde Qatsi insanının…

Qatsi Renklerinin Kullanım Alanları

Qatsi yaklaşımıyla tasarlanan mekanlar renklerini hayattan, onun çelişkilerinden alırlar. Kontrastlar belirgindir Qatsi’de, dolayısıyla stüdyolar, salonlar ve loft meanları, tasarımın iyice vurgulanması istenen mekanlar, ara bölümlerden çok ana bölümler, showroom ve geniş mağaza mekanlarıyla birlikte galeriler Qatsi’nin getirilerinden en çok faydalanacak yerler olacaktır.

Derin kızıl ve acı kahve tonları kuzeye bakan mekanlara sıcaklık katarken, sedefin parlaklığı, taş rengi, kuğu beyazı ve ekru tonlar güneye bakan mekanları serinletir ve dinginleştirir.

Siz de geleceğin renklerini yakından tanımak, yaşam alanlarınızı geleceğin renkleriyle dekore etmek ve daha detaylı bilgi almak istiyorsanız tıklayın…

www.filliboya.com.tr
www.facebook.com/filliboya
www.twitter.com/filliboya


Yayın tarihi: 13.12.2012
1211
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.