Magazin

Minik Joe yedi saat 'ölü' kaldı

Minik Joe yedi saat 'ölü' kaldı

Britanya'da bir çocuk, yedi saat için öldü. Gölette boğulan iki yaşındaki Joe, büyük çabayla 'diriltildi'.

Birmingham kentinde yaşayan Joe Towey'in 'cansız' vücudu, anne Jennifer Nock tarafından evlerinin bahçesindeki küçük gölette bulundu. Towey buz gibi suya düştüğünde kalbi durmuştu, ancak su o kadar soğuktu ki vücudu donmuş ve beynine bir zarar gelmemişti.

Annesi ve babası Michael Towey'in hemen göletten çıkararak kalp masajı ve suni teneffüs yaptıkları Joe, ilkyardım ekipleri gelir gelmez yakındaki hastaneye kaldırıldı. Acile ulaştıklarında çocuğun vücut ısısı normal olan 37.5 dereceden, 26'ya düşmüştü. Doktorlar önce ısıyı 32 dereceye çıkardı.

İç organlarına yavaş yavaş ılık su verilen Joe, aynı zamanda bir battaniyeye sarılarak sürekli olarak kalp masajıyla desteklendi. Soluk almayan ve kalbi atmayan çocuk altı saat sonra yaşam sinyalleri vermeye başladı. Kurtarma operasyonunu yürüten doktor Nick Makwana, yedi saat cansız kalan küçük Joe'nun şimdi tamamen iyi olduğunu açıkladı.
(Radikal)
Yayın tarihi: 16.07.2004
395
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.