Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Meksika'da şişme bebekle eğitim!

Meksika'da şişme bebekle eğitim!

Meksikalı yetkililer, maçoluğuyla meşhur erkeklerini, kadın hakları ve cinsel suçlar konusunda eğitmek için şişme bebekleri kullanıyor.

Televizyonlarda ve bilboard'larda yürütülen kampanyada, şişme bebeklerin işyerlerinde taciz edilip sıkıştırıldığı görüntüler yer alıyor. Kampanya, "Hiçbir kadına bir obje gibi davranılamaz. Cinsel taciz sadece küçük düşürücü değil, aynı zamanda suçtur" sloganıyla yola çıkıyor.

Maço kültür...
Hükümet yetkilileri, reklamları olumlu karşılarken, Meksika'nın kadına karşı şiddet ve ayrımcılığın yaygın olduğu maço kültürüyle yüzleşmekte sorun çektiğini de itiraf ettiler. Daha önce "Kadınlar ayaklı çamaşır makineleridir" diyerek büyük gaf yapan ve cinsiyet ayrımcılığına karşı gruplarca kınanan Meksika Devlet Başkanı Vicente Fox da reklam kampanyasına destek verdi. Ancak pek çok politikacının sırf oy toplamak amacıyla, hakları ve cinsiyet ayrımcılığı konusuna değindiği de bilinen bir gerçek.
371
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.