Magazin

'McMisilleme' diyeti

'McMisilleme' diyeti

Üç ay boyunca sadece McDonald's'tan beslenen ABD'li kadın, 17 kilo verdi. 35 yaşındaki Merab Morgan'ın esin kaynağı 'Şişir Beni' belgeseli.

Bütün dünyada yankı uyandıran 'Şişir Beni' (Supersize Me) adlı belgesele tepki duyan ABD'li kadın, girdiği sıkı fast-food diyetiyle üç ayda 17 kilo verdi. Üç ay sadece McDonald's ürünleri yiyerek 103 kilodan 86 kiloya düşen inşaat işçisi Merab Morgan, "Önemli olan mönüde neler yazdığı değil, sizin neleri seçtiğiniz" diyor.

90 günde iki kez patates
35 yaşındaki iki çocuk annesinin 'McDonalds deneyimi', 30 yaşındaki Morgan Spurlock'unkinden farklı. Çünkü o mönüdeki her şeyi tüketip günde 5 bin kalori alınca sağlığı alt üst olan ve yaşadıklarını 'Şişir Beni' belgeseliyle anlatan Spurlock'un aksine, çok seçiçi davranmış. McDonald's sitesindeki besin değerlerine bakarak günde 1400 kaloriyi aşmayan bir mönü hazırlayan genç kadın, 90 gün içinde sadece iki kez kızarmış patates yemiş.

Önerilmiyor
"Güzellik güçtür. Şişmansanız, kimse sizi ciddiye almıyor" diyen Morgan'ın hedefi, 86'dan 68 kiloya düşmek. Ama yola McDonald's diyeti ile devam edip etmemek konusunda kararsız. Amerikan Diyet Birliği'nden Dawn Jackson Blatner da düşük kalorili McDonald's diyetiyle kilo verilebileceğini ancak bunun uzun vadeli önerilemeyeceğini belirtiyor.
(Radikal)
Yayın tarihi: 13.08.2005
396
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.