Magazin

Maymunlara özel hastane

Maymunlara özel hastane

Turizm gelirinin hatırı sayılır bir kısmını maymunlardan kazanan Bangkok, onlara olan vefa borcunu bir hastane açarak ödedi. Artık hasta ve yaralı maymunların sığınacakları ve hiçbir ücret ödemeden tedavi edilecekleri bir hastaneleri var.

Tayland'da maymunlar için hastane açıldı. Başkent Bangkok'un 115 kilometre kuzeyindeki Lopburi'de 784 metrekarelik alana kurulu hastane, hayvanseverlerin katkısıyla 45 bin dolara inşa edildi.

Hastaneye ilk gün 4'ü solunum hastası, biri binadan düşerek ve diğeriyse trafik kazasında yaralanan maymunlar getirildi. Maymunları hastaneye götürmenin evcil hayvanları götürmek gibi kolay olmadığına dikkat çeken yetkililer, Tayland'da kışın gelmesiyle birlikte maymunlarda solunum sorunlarının çok sık görüldüğünü vurguluyor.

Bangkok'ta serbestçe dolaşan maymunlar, turistleri kente çekiyor. Maymunlar için her kasım ayında yapılan şölen, kente binlerce turistin gelmesini sağlıyor.
Yayın tarihi: 03.12.2003
443
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.