Magazin

'Mavi Gözlü Dev' yakında sinemalarda

'Mavi Gözlü Dev' yakında sinemalarda

Şair Nazım Hikmet'in hayatını anlatan filmin çekimleri tamamlandı. Filmin başrolündeki Yetkin Dikinciler ile şairin benzerliği dikkat çekici.

Nazım Hikmet'in yaşam öyküsünü anlatan "Mavi Gözlü Dev" filminin çekimleri tamamlandı.
Filmin senaristi Metin Belgin, aynı zamanda Belgin'in eşi olan yönetmen Biket İlhan ve filmin oyuncuları, çekimlerin bitmesini önceki gece İstanbul Beyoğlu'ndaki Cambaz Bar'da kutladı.

Beğenilen kadro
Ünlü şairi, son dönemin en beğenilen oyuncuları arasında gösterilen Yetkin Dikinciler'in oynadığı filmde, Orhan Kemal'i Rıza Sönmez, Celile Hanım'ı Suna Keskin, Tahsin Bey'i Uğur Polat, Balaban'ı Ferit Kaya, Piraye'yi Dolunay Soysert, Münevver'i Özge Özberk canlandırdı.

'Ben bile şaşırdım'
Son olarak "Babam ve Oğlum" filminde rol olan ve Nâzım Hikmet'in canlandırmanın kendisini çok heyecanlandırdığını belirten Dikinciler şöyle konuştu:

"Bana bu teklif geldiğinde hiç düşünmeden kabul ettim. Nâzım'a daha fazla benzemek için kilo verdim. Saçlarım ve kaşlarım da boyandı. Gerçekten de aramızdaki benzerliği görünce ben bile şaşırıyorum."
(Milliyet)
Yayın tarihi: 22.10.2006
452
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.