Magazin

Matrix'in yönetmeni artık 'resmen' kadın

Matrix'in yönetmeni artık 'resmen' kadın

Unutulmaz “The Matrix” filminin yönetmenlerinden Larry Wachowski, halkın karşısına ilk kez Lana Wachowski olarak çıktı

Larry Wachowski

Konuyla ilgili açıklamayı bizzat yapan Wachowski, adının da artık “Lana” olduğunu söyledi. Hollywood’da meslektaşları arasında, bilindiği kadarıyla böyle bir seçim yapan ilk yönetmen olan Lana Wachowski, yaklaşık 10 yıldır olabilmek için hormon tedavisi görüyordu. Lana Wachowski, bu tedavinin ardından, cinsiyet değişikliğinin artık resmi makamlarca da kabul edilmesini sağlayan bürokratik sürecin tamamlandığını duyurdu.

“Cloud Atlas” isimli yeni filminin tanıtımı için pembe gölgeli saçlarıyla kamera karşısına geçen Larry Wachowski, “Selam ben Lana” dedi. Lana Wachowski’nin bir yanında erkek kardeşi Andy, diğer yanında ise yönetmen Tom Tykwer yer aldı.

2002 yılında karısı Thea Bloom’dan ayrılan Wachowski, sonraki yıllarda eşcinselliğini saklamamıştı. 2003 yılında ise Larry Wachowski’nin İngilizcedeki tabirle “cross-dresser” olduğu yani zaman zaman kadın kılığına girdiği iddia edilmişti.

(Posta)

Yayın tarihi: 01.08.2012
922
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.