Magazin

Marilyn Monroe intihar ettirildi

Marilyn Monroe intihar ettirildi

Gizliliği kalkan FBI dosyalarına göre, Marilyn Monroe intihara teşvik edildi ve kurtarılma sözü verildi. Ancak sevgilisi Robert Kennedy'nin de dahil olduğu yakınları onu ölüme terk etti!

Hollywood'un efsanevi sarışını Marilyn Monroe'nun ölümünün üzerinden 45 yıl geçti, ancak bugüne kadar intihar mı ettiği, yoksa bunun cinayet mi olduğu tartışmaları bitmedi.

Gizliliği kalkan FBI dosyasındaki bilgiler ise 1962'de intihar eden Monroe'nun, aralarında dönemin ABD Başkanı John F. Kennedy'nin kardeşi Robert Kennedy'nin de içinde bulunduğu bir grup tarafından kurulan bir komploya kurban gittiğini ortaya çıkardı.

Avustralyalı film yapımcısı Phillippe Mora'nın bulduğu FBI dosyasındaki bilgilere göre Monroe'nun intiharında en yakın çevresi, yani sevgilisi Robert Kennedy, psikoloğu, yayıncısı ve ev işlerine yardımcı olan görevli ile Hollywood'dan arkadaşı aktör Peter Lawford rol oynadı.

FOX şirketiyle sözleşmesi iptal edildikten sonra bunalıma giren Monroe, sevgilisi Kennedy'den yardımcı olmasını istedi. Ancak Kennedy'nin sözünü tutmaması ve karısından da boşanmaması üzerine ünlü yıldız, kamuoyunun dikkatini çekmek için uyku ilacı içerek sahte bir intihar girişimi yapmayı planladı.
Yayın tarihi: 20.03.2007
686
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.