Magazin

Maradona'dan 'aşk' itirafı

Maradona'dan 'aşk' itirafı

Futbol dünyasının Pele'den sonra en yetenekli ikinci ismi olarak gösterilen Diego Maradona, "kadınlardan hoşlanıyorum ama Chavez'e aşığım" dedi.

Maradona, Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez ile devlet başkanlığı konutunda öğle yemeği yedi. Yemeğin ardından gazetecilere açıklama yapan Maradona, petrol gelirini sağlık ve eğitim programlarına harcayarak ülkedeki yoksulluğun önüne geçmeye çalışan Chavez'in 'muazzam bir kişi' olduğunu söyledi.

Chavez'in örnek alınması gereken bir siyasetçi olduğuna da değinen Maradona, Venezüella Devlet Başkanı'nın, Küba lideri Fidel Castro'nun yolundan gittiğini belirtti.

Futbol dersi teklif etti
Venezüella'nın fakir kesimlerinde futbol eğitmenliği yapmaya hazır olduğunu söyleyen Maradona, "Chavez'e, bana ihtiyaç duyulan yerde hizmet edebileceğimi, bana beyzbol öğretmesi halinde ona futbolu öğretebileceğimi söyledim" dedi.

Güney Amerika gençler futbol şampiyonası için Venezüella'ya gelen Maradona'nın bugün başlama vuruşunu yapması bekleniyor. Profesyonel futbol hayatına 1997'de son veren 44 yaşındaki Maradona, 2000 yılından bu yana, uyuşturucu tedavisi gördüğü Küba'da yaşıyor.
Yayın tarihi: 01.04.2005
352
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.