Magazin

Madonna için suç duyurusu

Madonna için suç duyurusu

Hollanda'da aşırı dinci bir parti, Madonna'nın Hristiyanlığa hakarette bulunduğunu öne sürerek, hakkında soruşturma açılması istemiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Kısa adı SGP olan aşırı dinci Reformist Devlet Partisi'nin gençlik örgütü tarafından yapılan suç duyurusunda, Madonna'nın 4 ve 5 Eylül'de Amsterdam'da verdiği konser sırasında, hem Tanrıya hakaret ettiği, hem de Hristiyan inancındaki insanları aşağıladığı öne sürüldü.

Madonna, konseri sırasında 'Live To Tell' adlı şarkısını seslendirirken, İsa'nın çarmıha gerilmiş resmini canlandırmıştı. Partiye göre, Hristiyanlığı benimsemiş insanlara hakaret unsuru taşıyan bu hareket, Hollanda'da mevcut hukuk kurallarına göre cezai yaptırımı öngörüyor.

Bu ikinci başvuruları
Aynı parti, Madonna'nın Amsterdam Arena Stadyumu'nda verdiği konser öncesinde de, Adalet Bakanlığına başvurarak şarkıcı için dikkatli olunmasını, sahnede İsa'nın çarmıha gerilmiş şeklini canlandırmasına izin verilmemesini istemişti.

Adalet Bakanı Piet Hein Donner ise böyle bir girişime gerek olmadığını, Madonna'nın istediği gibi gösterisini sunabileceğini, karışmalarının söz konusu olamayacağını söylemişti.
Yayın tarihi: 11.09.2006
410
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.