Magazin

Los Angeles'ta kucak dansı yasağı

Los Angeles'ta kucak dansı yasağı

ABD'nin en büyük ikinci kenti olan Los Angeles'taki striptiz barlarındaki "kucak dansı" artık tarih oluyor. Kent Halk Güvenliği Konseyi'nin oybirliğiyle aldığı karara göre dansçılar, müşteriye en fazla 2 metre yaklaşıp dans edecekler, bahşiş de almayacaklar.

Kent Konseyi, yasaklama kararını bar yakınında oturanların ardı arkası kesilmeyen şikayetleri sonucu aldı. Bar ve kulüp sahipleriyle egzotik dansçılar, bu karara büyük tepki gösterdiler. Bir zamanlar Hollywood'da oyunculuk yapan Marianne Summers adlı dansçı, ''Los Angeles'de film setörü büyük düşüş içinde. Geçimimi striptiz yapıp dans ederek kazanıyorum. En iyi bahşişi de kucak dansından alıyorum'' diye konuştu. Los Angelesli avukat Roger Diamond da alınan kararı, ''Afganistan'daki Taliban rejiminin uygulamalarından farksız'' diye eleştirdi. Avukat Diamond, ''Her şeyin yasaklanıp kontrol edildiği bir toplumda yaşamak istiyor muyuz? Dışarı çıkıp eğlenemeyen bir toplum istiyor muyuz?'' dedi.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 11.06.2003
583
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.