Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Lennon'ın şarkısına 445 bin dolar

Lennon'ın şarkısına 445 bin dolar

Ünlü İngiliz şarkıcı John Lennon'ın kendi el yazısıyla kaleme aldığı "Nowhere Man" adlı şarkının sözleri, Christie's müzayede evinde yapılan açık artırmada 445 bin dolara satıldı.

Christie's sözcüsü Margaret Barret, Lennon'ın el yazısıyla not ettiği İngiliz Beatles grubunun ünlü şarkısının 80 bin ile 100 bin dolar arasında alıcı bulmasının beklendiğini, tahmin edilenden 4 kat fazlasına satılmasının kendileri için bir sürpriz olduğunu belirtti. "Nowhere Man" adlı şarkı Beatles'ın 1965 yılında çıkardığı Rubber Soul albümünde yer almıştı.

Curtiz'in Oscar'ı da satıldı
Christie's'de yapılan müzayadede ayrıca, Michael Curtiz'in, ünlü 'Casablanca' filmiyle aldığı en iyi film yönetmeni Oscar heykelciğininde 231 bin dolara satıldığı kaydedildi. 200 bin dolar ile 300 bin dolar arasında bir fiyata satılması beklenen Oscar heykelciğini, ünlü sihirbaz David Copperfield'in aldığı açıklandı.
423
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.