Magazin

Lassie çocuklara geri döndü

Lassie çocuklara geri döndü

Bir zamanlar çocukların sevgilisi olan "Lassie" sinemaya döndü.

İngiliz yönetmen Sturridge tarafından çekilen filmde Lassie, satıldığı zengin evinden kaçıp, ailesini bulmak için 800 kilometrelik tehlikeli bir yolculuğa çıkıyor, çocuklara sevgi ve sadakati aşılıyor.

Filmleri ve televizyon dizisiyle bir zamanlar çocukların sevgilisi olan "Lassie" sinemaya geri döndü. Galası New York'taki Tribeca Film Festivali'nde yapılan ve yakında sinemalarda gösterime girecek olan yeni "Lassie"yi İngiliz yönetmen Charles Sturridge çekti.

Senaryosunu, Eric Knight'ın 1940'ta yayımlanan "Lassie eve dön" isimli çocuk kitabından uyarlayan Sturridge'nin filmi, 2. Dünya Savaşı'ndan önce İngiltere ile İskoçya'da geçiyor ve Yorkshireli fakir bir ailenin, oğullarının çok sevdiği Collie cinsi Lassie'yi zengin bir asilzadeye satmaya karar vermesiyle yaşanan olayları anlatıyor.

Lassie filmde, yeni sahibinden kaçarak ailesinin yanına varmak için 800 kilometrelik tehlikelerle dolu bir yolculuğa çıkıyor. Çocuklara, sevgi ve sadakat gibi değerleri aşılamaya çalışıyor.

O DA OYNUYOR
Sadık Lassie'nin hikayesinde, "Arabistanlı Lawrence" filminden tanıdığımız 73 yaşındaki aktör Peter O'Toole'nin yanısıra Samantha Morton rol alıyor.

1943'te çekilen Lassie filmlerinin ilki California'da geçiyordu ve başrollerini o zaman 11 yaşında olup ikinci sinema filmini çeviren Elizabeth Taylor ile Roddy McDowell oynamıştı.

Rol arkadaşı
İngiliz yönetmen Charles Sturridge'nin çektiği ve galası New York'taki Tribeca Film Festivali'nde yapılan son "Lassie" filminde Lassie'nin 9'uncu göbekten torunu olan Collie cinsi sadık köpeğe, en yakın dostu Joe Carraclough rolünü oynayan küçük yıldız Jonathan Mason eşlik ediyor.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 07.05.2006
400
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.