Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Kuşlarla konuşan adam köşe oldu!

Kuşlarla konuşan adam köşe oldu!

Çılgın bir ABD'li, kuşlarla sohbet ediyor! Bu yeteneği sayesinde kasabalara dadanan kuşları bölgeden uzaklaştıran esrarengiz adam, her yıl milyonlarca dolar kazanıyor.

ABD'nin Illionis Eyaleti'nde duyanları şaşkına çeviren olay... James Soules, babasından öğrenmiş olduğu gizli bir yöntemle kuşları anlıyor ve onlarla sohbet edebiliyor. Bu sayede, eyaletteki birçok kasabaya dadanan on binlerce kuşu konuşarak bölgeden uzaklaştıran Soules, hatırı sayılır bir servetin de sahibi oldu.

Hiçbir alet kullanmıyor
Peki Soules, kuşları bölgeden kaçırmayı nasıl başarıyor? Soules, hiçbir teknoloji aletinden yardım almıyor. Sadece kuşların olduğu bölgeye gelen Soules, yüksek bir ağacın tepesine çıkıyor ve kuşlarla ilginç bir ses tonuyla konuşmaya başlıyor.

Sırrını açıklamıyor
30 ila 45 dakika süren bu konuşmalardan sonra, bölgedeki kuşların hepsi toplu bir şekilde göç ediyor. Birçok belgesel kanalı, Soules'a bunu nasıl başardığını açıklamasını istiyor. Fakat çılgın Amerikalı, bunu kesinlikle söylemiyor. 'Soules Bird Repellent Co.' adlı bir şirket kuran ve oğluna da kuşlarla konuşmayı öğreten Soules, özellikle son 3 yılda 5 milyon dolara yakın bir para kazandı.

Decatur Belediye Başkanı Paul Osborne, "Her ne yapıyorsa, kuşlar gidiyor; şaşırtıcı olan bu! Onun sayesinde, uzun süredir kasabaya kuş gelmedi. O çok özel biri" dedi.
(Takvim)
495
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.