Magazin

'Kurtlar Vadisi Terör'e stop

'Kurtlar Vadisi Terör'e stop

Geçen hafta ekranlara iddialı bir dönüş yapan Kurtlar Vadisi-Terör dizisi, kamuoyundan gelen tepkiler ve RTÜK'ün devreye girmesi üzerine yayından kaldırılıyor.

Toplumda şiddeti özendirdiği, özellikle çocuklara ve gençlere kötü örnek olduğu gerekçesiyle tepki çeken Kurtlar Vadisi'nin yayınlanmasıyla ilgili tanıtım filminin gösteriminin ardından RTÜK diziyi izlemeye aldı.

Güneydoğu'daki terör olaylarının işlendiği bölümden sonra tepkilerin iyice gündeme oturması üzerine dizinin 'milliyetçi' duyguları kaba bir bir şekilde ön plana çıkararak Ogün Samast gibi yeni tipleri yaratması endişesi karşısında RTÜK yöneticileri, Show TV Genel Müdürü Saner Ayar'la görüştü.

Karşılıklı görüş alışverişi sonucunda kurulda dizinin yayından kaldırılması eğilimi oluştu. RTÜK'ün yasaklama yetkisi olmamasına rağmen sergilenen endişe ve uyarılar karşısında Show TV Genel Müdürü Saner, "Bu durumu grubumuzun üst yönetimi ile görüşmem gerekiyor" dedi. Daha sonra RTÜK'ü arayan Saner "İyi ilişkiler çerçevesinde diziyi yayından kaldırmaya karar verdik. Olayın ne kadar hassas olduğunu biliyoruz ve biz de özen gösteriyoruz" dedi.

RTÜK'e telefonla şikáyet yağdı
"Kurtlar Vadisi-Terör" adlı dizi nedeniyle Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'na 1 Ocak - 13 Şubat 2007 tarihleri arasında toplam 16 bin 597 başvuru yapıldı. Bu başvuruların 13 bin 953'ünde dizinin yayınlanmaması, 2 bin 609'unda ise dizinin yayınlanması istendi.
Yayın tarihi: 15.02.2007
712
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.