Magazin

Küçük ve büyük göğüslere 15 öneri

Küçük ve büyük göğüslere 15 öneri

Kimi büyük göğüslerindeki sarkmadan kimi küçük göğüslerinin dekolteyi dolduramamasından şikayetçi.

Oysa küçük veya büyük fark etmiyor; her tip göğsün sıkı ve diri durması için bir çözüm var. Formsante dergisi, yeni sayısında işte bu çözümleri madde madde sayfalarına taşıdı.

Göğüsler, yerçekimine maruz kaldıklarından yaşın da ilerlemesiyle sarkma riskiyle karşı karşıya. Hamilelik, ani veya çabuk kilo alıp-verme, yanlış sutyen kullanımı, emzirme hataları, dengesiz beslenme gibi faktörler bu riski artırıyor. Öte yandan kadınların hoşnut olmadığı bir diğer nokta da göğüslerin boyutları.

Esasında çekici göğüslerin sırrı boyutlarında değil, diri ve bakımlı olmalarında yatıyor! Bunu sağlamak için de, düzenli olarak doğru bakımı uygulamak ve biraz da sabırlı olmak gerek. Biz de sıkı ve dik göğüslere sahip olmanız için bakım ürünlerinden egzersizlere, masajlardan cerrahi yöntemlere kadar 15 öneri sunduk sizlere.

BÜYÜK GÖĞÜSLER İÇİN
 • 1- Sutyen seçimine dikkat!
  Hatalı bir seçim, göğüslerin sutyenden taşarak kötü bir görünüm oluşmasına neden oluyor. Sorun sadece estetik kusurla kalsa yine iyi, yanlış seçilen sutyen göğüsleri sıkıştırıyor ve bunun sonucunda da kan dolaşımını engelliyor.

 • 2- Basınçlı suyla masaj
  Diri göğüslere sahip olmak için her gün düzenli olarak soğuk suyla duş yapmaya özen gösterin. Sabahları duş aletinin yardımıyla, suyu göğüslerinizin üzerinde dairesel hareketlerle gezdirin.

 • 3- Düzenli egzersiz
  Önereceğimiz üç egzersiz, göğüs bölgenizdeki kasların güçlenmesini sağlayacak. İlk egzersizde; belinizi dik tutarak bağdaş kurun. Avuçlarınızı göğüs hizasında birleştirin. Dirsekleriniz yere paralel olsun. Bu pozisyondayken ellerinizi birbirine 20 saniye süreyle güçlü bir şekilde bastırın. Sonra yavaşça gerilen göğüs kaslarınızı gevşetin. Hareketi 10 kez tekrarlayın. İkinci egzersizde; yüzüstü uzanın.

  Ayaklarınız çapraz olmalı. Kollarınızdan güç alarak aşağı yukarı hareket edin. Egzersizi 10 kez tekrar edin. Üçüncü egzersizde; ayakta, ellerinizi başınızın arkasında ve ensenizde kavuşmuş şekilde durun. Ellerinizi ensenizden hiç ayırmadan dirseklerinizi ağzınızın tam önünde birbirine değdirdikten sonra eski pozisyona dönün. Egzersizi 20 kez yineleyin.

 • 4- Diri göğüsler için bol lifli besinler
  Göğüslerinizin diriliğini koruyabilmesi için aşırı tuz tüketiminden kaçının. Çünkü su tutulmasına neden olan maddeler bağ dokusunu olumsuz yönde etkiliyor. C vitamini içeren besinlerse cildin diri kalmasını sağlayan kolajenlere uyarıcı etki yapıyor.

 • 5- Dik durmak şart
  Sırtınızı dik tutmaya özen gösterirseniz, göğüs kafesiniz daha fazla yukarı kalkar, böylece kan dolaşımınız da hızlanır. Bu sayede de bağ dokularınız sıkılığını korumaya devam eder.

 • 6- Sigaradan uzak durun
  Sigara vücudunuzdaki hücre yenilenmesini olumsuz etkiliyor ve tüm organlarınız gibi göğüsleriniz de bundan nasibini alıyor.

 • 7- Meme küçültme ameliyatı
  Göğüslerin normalden daha büyük olması, estetik sorun yaratmasının yanı sıra boyun, sırt ve omuz ağrılarına, normal dik duruş pozisyonunun bozulmasıyla kamburlaşmaya kadar pek çok soruna yol açıyor. Ancak meme küçültme ameliyatlarıyla bu yakınmalardan kurtulmak mümkün.

 • 8- Kiloyu sabitlemeli
  Düzensiz bir şekilde kilo alıp vermek, bir süre sonra göğüslerde elastikiyet kaybına yol açıyor. Ayrıca dokular zayıflıyor ve göze hoş görünmeyen çatlaklar da oluşuyor.

  KÜÇÜK GÖĞÜSLER İÇİN
 • 9- Doğru sutyen seçin
  Göğüs güzelliğinin kadınlar için de ne kadar önemli olduğunu bilen iç çamaşırı üreticileri, piyasaya her geçen gün yeni bir ürün çıkarıyor.

 • 10- Dumbel'larla kaslar güçleniyor
  Göğüsler yağ ve bağ dokusundan oluştukları için sadece egzersizle güçlenemezler. Ancak koltuk altından göğüs kafesine dek uzanan kaslar, düzenli uygulanan egzersizlerle eski gücünü tekrar kazanabiliyor. İyi çalıştırılmış kaslar da, göğüslerin daha büyük görünmesini sağlayabiliyor.

 • 11- Masaj etkili silah
  Göğüslerinize her sabah, yumuşak bir yüz fırçasıyla düzenli olarak yapacağınız masaj, kan dolaşımınızın hızlanmasında etkili olacak.

 • 12- Peeling'le pembe bir cilt
  Göğüslerinize düzenli olarak peeling uygulamaya özen gösterin. Peeling'in ardından göğüs dekolteniz canlı bir görünüme kavuşur.

 • 13- Pudra hilesi
  Kalın fırça yardımıyla bronz pudrayı göğüslerinizin arasında "y" harfi oluşacak şekilde sürün. Ardından dolgun bölgeleri pudrayla güçlü bir şekilde gölgeleyin. Bu makyaj hilesiyle göğüsleriniz daha dolgun görünecek.

 • 14- Meme büyütme ameliyatı
  Büyütme ameliyatıyla daha dolgun, daha iri ve estetik olarak daha güzel görünümlü göğüslere kavuşabilirsiniz. Büyütmenin oranı ise sizin arzunuz ve göğüs kafesinin ölçüleri dikkate alınarak belirleniyor.

 • 15- Maskeyi ihmal etmeyin
  Düzenli olarak yapılan maske, göğüslerin güzelliğinde önemli bir rol üstleniyor. Haftada bir kez uygulayacağınız maske cildinizin pürüzsüz ve canlı görünmesini sağladığı gibi, gerginleşmesine de yardımcı olacak.
  (Hürriyet/Kelebek)
  Yayın tarihi: 02.06.2006
 • 447
  dahafazlası
  YORUMLAR
  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.