Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Koş Dean koş!

Koş Dean koş!

"Hayatımda bir şey eksik" diyen Dean Karnazes 40 kilometre koşup mutluluğu buldu. Şimdi 75 saat aralıksız koşuyor. Hedefi 482 km koşmak.

Onun adı "ultramaratoncu..." Dean Karnazes, yağmur, çamur, kar demeden 11 yıldır koşuyor. Çılgın ABD'li bu tutkusunun 30'uncu yaşgününde nasıl başladığını şöyle anlatıyor: "Arkadaşlarımla doğumgünümü kutluyorduk. O an hayatımda birşeylerin eksik olduğunu hissettim. Dışarı çıktım, üzerimdeki kıyafetlerle 48 kilometre durmadan koştum, mutluluğu buldum."

ABD'li maratoncu aralıksız koştuğu mesafeyi 320 kilometreye kadar çıkartınca kendisindeki bu cevheri rekor kırmakta kullanmak istedi. Güney Kutbu'nda 75 saatte 422 kilometre koşarak 10 maratonu aynı anda bitirmiş oldu. Şimdiki hedefi ise 482 kilometre...

Koşucuya teslim pizza!
Dean'in "koşu aşkı" ilkokul çağlarına kadar dayanıyor. 41 yaşındaki ABD'li, annesi meşgul olduğu için ilkokul-ev arasını koşarak gidip geldi. Lise yıllarında yarışmalara katıldı. En büyük zevki ise koşarken pizza ısmarlamak. Cep telefonuyla bir süre sonra bulunacağı yerin adresini veriyor ve pizzayı orada karşılıyor.
Yayın tarihi: 29.03.2005
435
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.