Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

'Köpeğimi kimse alamaz'

'Köpeğimi kimse alamaz'

Sunucu Öykü Serter'i ısıran Mowgly adlı pitbull'un sahibi Bülent Ağır, Hürriyet'e "köpeğini kimseye vermeyeceğini ve kimsenin uyutamayacağını" söyledi.

Aynı zamanda Fransız vatandaşı olan ve "Stefan Oliver" ismini kullanan Ağır, 9 yıldır Mowgly'yle birlikte olduğunu, fakat köpeğini iyi eğitemediğini belirterek şunları söyledi:

"Bu olaydan dolayı çok üzgünüm, Öykü Hanım'dan çok özür diliyorum. İstenmeyen bir olay yaşandı. Bir yere kaçmadım, yalnız köpeğimle ilgili kuduz iddiaları ortaya atılınca huzursuzluk yaratmamak için bir süreliğine yalıdan ayrıldım. Mowgly'yle doğduğundan beri, yani 9 yıldır onunla birlikteyim. Fransa'da yaşadığım günlerde almıştım. Köpeğin Fransa'da bütün kayıtları var, aşıları da tamdır. Ayrıca Mowgly bir boxer kırması, tam pittbul da değil."

Mahkeme bir karara varmadan köpeği yalıya götürmenin "Öykü Hanım'a saygısızlık" olacağını belirten Bülent Ağır, "O çok narin ve klas bir bayan. Ama bu benim köpeğim, bir aksesuar ya da çanta değil, asla onu bırakamam. Zaten onun bir suçu yok. Bütün sorumluluğu ben alıyorum. İlk köpeğimdi ve benim cahilliğime geldi, onu iyi eğitemedim. Burada suç tamamen benim. ama uyutulmaması için elimden gelen her şeyi yapacağım. Onu kimseye vermem, uyutturmam da" diye konuştu.
(Hürriyet)
344
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.