Magazin

Keskin nişancılar için kampanya

Keskin nişancılar için kampanya

ABD'nin Wisconsin eyaletinde üniversite öğrencileri, Irak ve Afganistan'da 'keskin nişancılık' yapanlar için yardım kampanyası açtı.

Orduya yardım toplamak amacıyla izin alan 'Üniversiteli Cumhuriyetçiler' masalarında 'Adopt a Sniper' (Bir Keskin Nişancıyı Destekle) grubunun propagandasını yapmaya başladı. Marquette Üniversitesi'nde Cumhuriyetçi öğrencilerin sattığı bilekliklerin üzerinde '1 vuruş, 1 ölüm. Karar verdim vicdan yok' yazıyor.

Teksaslı bir özel tim görevlisinin kurduğu 'Adopt a Sniper' grubu, ABD ordusunun Irak'ta konuşlandırdığı keskin nişancılara para ve malzeme yardımı sağlıyor. Grubun sitesinde 'Gerçek nişancıların bizi koruyabilmesini sağlamak için ihtiyacı olan gerçek tertibatı sağlamaya yardımcı olun' çağrısı yapılıyor.

Binlerce dolar toplandı
Grubun bu sayede keskin nişancılar için binlerce dolar nakit ve donanım topladığı öğrenildi. Sitede satılan ürünlerin içinde 15 dolar değerinde hatıra paraları da var. Üniversite sözcüsü ise "Öğrencilerin kurduğu organizasyonun amacı soru işaretlerine yol açtı ve bir Cizvit üniversitesi olarak biz buna karşıyız" dedi.
(Radikal)
Yayın tarihi: 05.02.2005
346
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.