Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Kendi mayosuyla podyumda

Kendi mayosuyla podyumda

Ivana Sert'in Balizza için tasarladığı mayo-bikini koleksiyonu, bu akşam Abdi-İpekçi Caddesi'ndeki sokak defilesiyle tanıtılacak. Defilenin sonunda Sert de podyuma çıkacak.

Ivana Sert, ünlü abiye markası Balizza için bir mayo-bikini koleksiyonu tasarladı. "Beach Collection by Ivana Sert" adlı koleksiyon, bu akşam Abdi İpekçi Caddesi'nde yapılacak sokak defilesiyle tanıtılacak. Defilenin en sonunda Ivana Sert de podyuma çıkıp, bir mayokini giyecek.

Bir mayo bikini koleksiyonu tasarlamak nereden aklınıza geldi?
En büyük hayalimdi. Farklı bir mayo koleksiyonu nasıl olmalı diye düşünür dururdum. Farklı mayo bulmak bizim için büyük bir sorun. Arıyor, tarıyor, bulduğumuzu sanıyoruz ama plaja bir iniyoruz ki aynısı yan şezlongda güneşlenen kadının üzerinde de var. Oldu mu sana pişti! Başkalarıyla aynı şeyi giymekten çok sıkıldım.

Hayaliniz nasıl gerçek oldu? Balizza ile yollarınız nasıl kesişti?
Balizza'nın sahibi Rutkay Çakırkaya benim yakın arkadaşım. Bir gün birlikte öğle yemeği yerken ona böyle bir hayalim olduğunu söyledim. Önca şaka mı yapıyorum, ciddi miyim pek anlamadı. Ertesi gün çizimlerimle ofisine gittiğimde inandı.

Çizimleri görünce ilk tepkisi ne oldu?
Çok amatör buldu. Ama boş olmadığını söyledi. Bendeki pırıltıyı, içimdeki cevheri gördü. Balizza'nın tasarım ekibindeki arkadaşlar benim modelleri alıp teknik olarak baştan çizdi. Bir iki gün beraber çalıştık. Ve ortaya Rutkay'ın da benim de hayal ettiğimden daha güzel işler çıktı. Böylece Balizza benim projemi sahiplendi.

Koleksiyonu anlatır mısınız?
50 parçalık bir koleksiyon... Bikini, mayonun dışında terliği, ayakkabısı, çantası da var. Ve her parça birbirinden şık.

Peki bu mayolarla denize girilebilecek mi?
Denize girilebilecek olanları da var, asla girilemeyecek olanları da... Onların etiketine "Sakın suya girmeyin" diye yazacağız zaten... Bazıları farklı şekillerde giyilebiliyor. Demonte parçalarla ayrılıp, birleşiyor. Bir grup sadece güneşlenmek amaçlı üretildi. Ama ben ve benim gibi kadınlar buna alışıktır. Bizim iki tip mayomuz vardır. Denize girilenler ve güneşlenilenler.

Mayoların üstünde ne tip aksesuvarlar kullandınız?
Taş, pul, midye kabuğu, gösterişli olan her şeyi kullandım. Biz şov yapmayı seviyoruz. Aynalı mayokini bile var. Güneşin altında disko topu gibi parlayacağız. ınanın böyle bir koleksiyon şimdiye kadar hiç yapılmadı.

Renkler?
Siyah-beyaz olanlar da var. Ama genelde fosforlu ve canlı renkleri tercih ettim. Bu sene moda bu.

Bu bir kerelik bir koleksiyon mu yoksa arkası gelecek mi?
Bu iş benim çok hoşuma gitti. Kış için seksi iç giyim koleksiyonu hazırlamayı düşünüyorum. 2010'da ise mayo koleksiyonu daha da genişleyecek. Havlusu, bornozu, kaftanı da olacak. ısmine de Balizza Beach diyeceğiz.

Fiyatlar?
Pahalı olacak. Çünkü bazı modellerden sınırlı sayıda üretiyoruz. Her bedenden bir tane olacak mesela. Onların fiyatı 700 ile 1500 Euro arasında değişecek.

Bu yaz, kendi mayolarınızdan farklı mayolar da giyecek misiniz?
Hiç ihtiyacım olacağını zannetmiyorum. Hem de yasak.

Eda Taşpınar ve Deniz Berdan gibi isimler, yani sizinle birlikte "ikoncan" olarak anılan arkadaşlarınız bu koleksiyondan haberdar mı?
Kimse bilmiyor.

Peki sizce onlar bu mayolardan giyer mi?
Ben verirsem giyerler. Çünkü hepsi bunlar gibi mayoları arıyor ama hiçbir yerde bulamıyor.

Bu koleksiyon nerelerde satılacak?
Balizza'nın yurtdışında 46, ıstanbul'da iki, Antalya'da farklı otellerin içinde de beş mağazası var. Hepsinde satılacak.

Gecenin sürpriz konuğu
Ivana Sert, gecenin bir sürpriz konuğu olduğunu söylüyor. Sex and The City dizisinin giysi tasarımcısı Patricia Field, Ivana Sert'in defilesi için ıstanbul'a geleceğine söz vermiş. Hatta Ivana'nın mayo koleksiyonunu, New York'taki mağazasında satacakmış. Field'ın sözlerini tutup tutmayacağı bu akşam belli olacak.

Onun stiline güveniyoruz
Balizza'nın Yönetim Kurulu Başkanı Rutkay Çakırkaya, Ivana Sert'e ve onun stiline güvendiklerini söylüyor. Mayo, bikini, mayokini dikmek ise onlar için hiç sorun olmamış. "Biz deri de, kürk de, gelinlik de, mayo da dikebilecek bir firmayız" diyor.
(Hürriyet)
441
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.