Magazin

Karadayı'da Atatürk'ün imzası sansürlendi mi?

Karadayı'da Atatürk'ün imzası sansürlendi mi?

Karadayı dizisinde, Atatürk'ün imzasının kapatıldığı iddiasına Ay Yapım'dan yalanlama geldi.

Dün Sözcü Gazetesi yayınladığı haberde ATV'de yayınlanan Karadayı dizisinde Atatürk'ün imzasının karartıldığını iddia etmişti. Ay Yapım bu iddiayı yalanlayarak bir açıklama yaptı.

Ay Yapım'ın açıklaması:

"Karadayı dizisinin adliye sahnelerinin çekimi İstanbul'da bir lisenin daha önce dekor haline getirilmiş salonunda gerçekleştirilmektedir. Söz konusu hazır salonda dizi ekibi artı ya da eksi herhangi bir dekor değişikliği yapmamıştır.
Haberlerde akla hayale gelmeyecek bir iddia ile Atatürk imzasının kapatıldığı söylenmiştir, bu basın bildirisi ile beraber gönderilen fotoğrafta da görüldüğü üzere imza tabi ki oradadır ve ne çekim sırasında ne de yayın sırasında kapatılmamıştır. Yazının harflerinin büyüklüğü ile imzanın ki aynı değildir, dolayısı ile yazı yayın sırasında ekranda imzadan daha belirgin ve parlak görünmektedir.

Daha önce defalarca başka diziler ve programlarda ekrana gelen bu dekorun böyle saçma bir iddia için kullanılması ve bazı internet sitelerinin bunu ciddiye alması gerçekten inanılmazdır. Bilinmesini isteriz ki bu konu ile ilgili basın bülteni yayınlamak dahi üzüntü vericidir."

Yayın tarihi: 06.02.2013
586
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.