Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Kadınları eve kapatın

Kadınları eve kapatın

Saadet Partisi'nin yayın organı Milli Gazete yazarı Burhan Bozgeyik, kadınların ev işleriyle ibadetlerini yapmaları halinde cennete gideceğini, çalışan ve eşi dışındaki erkeklerle biraraya gelen kadınların cennete gidemeyeceklerini yazdı.

SP'nin yayın organı niteliğindeki Milli Gazete'de "Kadınların eve kapatılmasını" savunan bir yazı yayınlandı. Milli Gazete yazarı Burhan Bozgeyik, zorunluluk dışında kocaları dışında erkekleri gören, erkekler tarafından görünen ve çalışan kadınların cennete gidemeyeceğini savundu.

Bozgeyik, "Kadınların cennete girmeleri için eve kapatılması" konusunu Milli Gazete'deki "Kadınlar İçin En Hayırlı ey Nedir" başlıklı yazısında dile getirdi.

Bozgeyik, bunun Hz. Muhammed'in bir emri olduğunu savunurken, Hz. Muhammed'in bir gün Hz. Ali'nin de aralarında bulunduğu bir grupla sohbet ederken "Kadınlar için en hayırlı şey nedir" diye sorduğunu, bu soruya orada bulunan hiç kimsenin yanıt veremediğini anlattı.

Bozgeyik, daha sonra evine giden Hz. Ali'nin aynı soruyu Hz. Muhammed'in kızı olan eşi Hz. Fatma'ya sorunca ondan, "Neden demedin ki, kadınlar için en hayırlı şey, zaruret dışında onların erkekleri, erkeklerin de onları görmemeleridir" yanıtını aldığını, bu yanıtı ilettiği Hz. Muhammed'in önce Hz. Ali'ye "Bunu sana kim öğretti" diye sorduğunu, "Kızınız Fatıma" yanıtını alınca da, "u bir gerçek ki, o benden bir parçadır" diyerek, bu görüşe destek verdiğini bildirdi.

GÖZLERİNİ YALNIZ KOCASINA ÇEVİRMELİ

Bozgeyik Kuran'dan "Evlerinizde oturun" ifadesini de alıntı yaptığı yazısını şöyle tamamladı:

"Müslüman hanımlar, (Evlerinizde oturun) ilahi fermanına ram olduklarında, hurimisal gözlerini yalnız kocalarına çevirdiklerinde ve haram nazarların üzerlerine çevrilmesinden sakındıklarında huzur bulmuşlar, cennetmisal bir hayat yaşamışlardır.

Tarih bunun delilidir. Gerek kadın, gerek erkek, Müslümanlar huzur bulmak istiyorsa, İslam'ın hükümlerine kulak vermelidir. Yoksa kendileri bilir"
548
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.