Magazin

Kadınlara alısverişle futbol dersi!

Kadınlara alısverişle futbol dersi!

Erkekler futbol maçı izlerken kız arkadaşları tarafından rahatsız edilmekten şikayet eder.

İngiltere'de bu dertten mustarip olan erkekleri kurtarmak için futbolu kadınlara cazip hale getirmek amacıyla bir kitap piyasaya sürüldü. "Her kadının futbol hakkında bilmesi gerekenler" adlı kitap, kadınların ilgisini canlı tutmak için futbolun kurallarını alışveriş teknikleriyle anlatıyor.

Kitabın yazarları erkek dergisi FHM'nin başyazarlarından Simeon dela Torre ile bir halkla ilişkiler şirketinde idareci olan Sophie Brown.

Herşeyden önce 'ofsayt' gelir
İkili, Londra'da düzenledikleri atölyelerle hem kitabın tanıtımını yapıyorlar hem de kadınlara futbol ile ilgili en gerekli bilgi olan ofsaytı öğretiyor. Yazarlardan Simeon dela Torre "En önemli konu ofsayt. Çünkü erkekler futbol bilginizi ofsayt ile ölçmeye çalışır" diyor. Slayt gösterileri eşliğinde yapılan tanıtımda ofsayt, ayakkabı almak için birbirleriyle kıran kırana yarışan kadınlardan yola çıkılarak anlatılıyor. Oniki bölümden oluşan kitap "Yenilgiyi öğrenmek" başlığı ile bitiyor.

Kadın spor yazarı Alyson Rudd ise ikilinin çabalarına şüpheyle bakıyor. Rudd, İngiliz The Times gazetesindeki köşesinde, ofsayt gibi basit bir tanımı anlamayan kişilerin, bu kavramın ne kadar basit olduğunu gördükten sonra futbola hayran kalmayacağını savundu.
Yayın tarihi: 31.08.2005
406
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.