Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Kadının güzeli daha çok kazanıyor

Kadının güzeli daha çok kazanıyor

Güzel kadınların çalıştıkları işyerlerinde daha fazla ikramiye aldığı ve maaşlarının daha çok olduğu araştırmayla kanıtlandı: Güzellik, maaşın ortalama yüzde 8 fazla olmasını sağlıyor!

Maaş ve ikramiye fazla
Ruh güzelliğinin, fiziki güzellikten üstün olduğuna inananlardan mısınız? Siz inanmaya devam edin, saygı duyarız. Ama yapılan araştırmalar, işyerlerindeki güzel kadınların, daha fazla maaş ve ikramiye aldığını ortaya koydu. Miami Üniversitesi, 1800 ve erkeğin maaşları, eğitim durumları gibi unsurları değerlendirerek kapsamlı bir araştırma yaptı.

Erkekler için fark yok
18-64 yaş arası denekler, formdaki şıklardan kilo, boy ve görünüşlerini değerlendirdiler. Ardından da maaşları karşılaştırıldı. Sonuç ilginç: Güzellik, maaşın ortalama yüzde 8 fazla olmasını sağlıyor. Buna karşın eğitim durumunun maaşa etkisi sadece yüzde 5. Araştırmacı Michael French, "Görünüşün erkeğin kazancı üzerinde etkisine rastlanmadı" dedi.
419
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.